Pendikli Forrest Gump: Selami Salman'ın Hikayesi
Selami Salman Kimdir?
E-5 karayolunda Tuzla ile Maltepe arasında yıllardır yürüyen ve sürücülerin sıkça karşılaştığı Selami Salman, Pendik’te yaşayan bir vatandaş. Salman’ın yolu düzenli olarak kullanmasının nedenleri merak konusu olmuş, çeşitli rivayetler ortaya atılmıştır.

Sosyal Medyada Yayılan Videolar
Selami Salman’ın E-5 karayolunda yürürken çekilen videoları sosyal medyada yayıldıktan sonra ilgi odağı haline geldi. 'Pendikli Forrest Gump' olarak anılan Salman’ın, bu videolar sayesinde daha fazla dikkat çektiği görülmektedir.

Ailesi ve Yaşadığı Olaylar
Selami Salman, Pendik’te annesi ve kardeşiyle aynı apartmanda yaşıyor. 50’li yaşlarında olan Salman, yaz kış demeden sabahları evinden çıkarak E-5 karayolunun yan yolunda ya da orta refüjde yürümeye başlıyor. Kendisini gören sürücülerden bazıları Salman’a su ve yiyecek veriyor, bazıları ise onunla konuşmaya çalışıyor.

Annesinin Anlattıkları
Selami Salman’ın annesi Medine Salman, oğlunun genç yaşlarında sevdiği kadınla nişanlandığını, ancak nişanın bozulduğunu belirtti. Bu olayın ardından oğlunun kafasından yaralandığını ve bu iki olayın onun psikolojisini olumsuz etkilediğini ifade etti. Medine Salman, oğlunun sürekli yollarda yürümeye başladığını ve sağlıklı olmasını dilediğini söyledi.

Çalışan 'ihbar' mektubu yazıp intihar etti, LC Waikiki'den açıklama geldi Çalışan 'ihbar' mektubu yazıp intihar etti, LC Waikiki'den açıklama geldi

Selami Salman'ın Kendi Anlatımı
Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Selami Salman, "İki tur atıyorum. Sabah ve akşam. Sabah 8’de çıkıyorum. Söyleyecek bir şey yok. Yürürken bunalmıyorum. Kartal’a kadar yürüyorum, Tersane Köprüsü’nden dönüyorum. Sonra eve gidiyorum. Selami’yi arıyor millet, o benim" dedi.

Neden Yürüdüğüne Dair Cevabı
Salman, neden yürüdüğüne dair sorulan soruya, “Bekle gör” şeklinde yanıt verdi. Yürüyüşünün kendisine iyi geldiğini ve su veren insanlara minnettar olduğunu belirtti.

Annesinin Çağrısı
Medine Salman, oğlunun sürekli yollarda dolaşmasının ardından tedavi edilmesini istediğini belirtti. Salman’ın annesi, oğlunun genç yaşlarında yaşadığı olayların onu derinden etkilediğini ve sağlıklı bir hayat sürmesini istediğini dile getirdi.

Dron ile Görüntülenen Yürüyüş
Yıllardır E-5 karayolunda yürüyen Selami Salman, yolda yürürken dron ile görüntülendi. Bu görüntüler de sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Yürüdü

Editör: Haber Editörü