Esra Erol Cahit Durmuş kimdir? Cahit Durmuş - Büşra Durmuş olayı nedir? Esra Erol Cahit Durmuş kimdir? Cahit Durmuş - Büşra Durmuş olayı nedir?

Sancaktepe'nin geçmişine yön veren isimlerden biri olan Şeyma Döğücü, Türk siyasi arenasında önemli bir figür olarak tanınıyor. Peki, kimdir Şeyma Döğücü?

GENÇLİK YILLARI VE EĞİTİM

Şeyma Döğücü, 1965 yılında Çorum'da hayata gözlerini açtı. Eğitim hayatına Çorum İmam Hatip Lisesi'nde başlayan Döğücü, daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1987 yılında mezun oldu. Bu tarihten itibaren İstanbul Barosu'na bağlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

SOSYAL SORUMLULUKLARI VE SİYASET

Şeyma Döğücü, sadece siyasetle değil, aynı zamanda çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif bir rol üstlendi. Mazlum-Der, Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, İHH İnsani Yardım Vakfı ve Araştırma Kültür Vakfı gibi önemli kuruluşlarda yönetim kurulu üyelikleri ve insan hakları alanında gönüllü çalışmalar yürüttü.

2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) kuruluşuyla birlikte siyasi hayata atılan Döğücü, partinin İstanbul İl Kadın Kolları'nın kuruluşunda yer aldı. Burada çeşitli görevler üstlendi ve 2009 Yerel Seçimleri'nde Sancaktepe Belediye Meclis Üyesi olarak seçildi.

SANCAKTEPE'DE İZ BIRAKAN BİR YÖNETİCİ

2013-2014 yılları arasında Türkiye'nin ilk başörtülü kadın belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan Döğücü, Sancaktepe'nin yönetiminde etkili bir rol oynadı. Ayrıca AK Parti İl Kongresi'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilen Döğücü, Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak da görev aldı.

GELECEĞE YÖNELİK HEDEFLER

Evli ve üç çocuk annesi olan Şeyma Döğücü, 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde AK Parti'nin İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Gelecekte de Sancaktepe'nin kalkınması ve halkının refahı için çalışmalarına devam etmeyi hedefliyor.