Sivas Merkez İlçe Zümre Toplantılarına H2 Başlıklarıyla Özgünleştirilmiş Haber:

Sivas'ta Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesine Göre İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnisiyatifiyle Gerçekleşen Zümre Toplantıları Sürüyor

LGS ve TYT'de Büyükşehir'den Destek: 37 Bin 78 Öğrenci Deneme Sınavında! LGS ve TYT'de Büyükşehir'den Destek: 37 Bin 78 Öğrenci Deneme Sınavında!

Sivas'ın eğitim alanında ileriye doğru atılan adımları hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas merkez ilçe zümre toplantılarını organize ederek, eğitimcileri bir araya getiriyor.

Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Felsefe Öğretmenleriyle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, bu kapsamda Sivas Lisesi'nde gerçekleşen zümre toplantısına katılan Felsefe öğretmenleriyle bir araya geldi. Okul salonunda düzenlenen toplantıya Şube Müdürü Mesut Kaş da destek verdi.

Geleceğimiz İçin Ortak Sorumluluk

Toplantıda, bir süre öğretmenlerle samimi bir şekilde sohbet eden Yener, Türkiye'nin geleceğinin şekillenmesinde eğitimcilerin oynadığı kritik rolü vurguladı. Şunları söyledi: "Bu ülkenin geleceğinin zengin veya fakir olması, refah ve huzur içinde yaşanması, hepimizin sorumluluğunda. Bu sorumluluk, sadece eğitimcilerin omuzlarından değil, toplumun her bireyinin üzerindedir. Ülkemizin geleceğine yön verenler, kalkınmasına katkıda bulunanlar kadar, sokaktaki bir gençle ilgilenenlerin de emeği var. Herhangi bir nedenle geri planda kalmış, ötekileştirilmiş bir çocuğumuza el uzatmazsak, bir başkası ona ulaşır ve farklı bir yola sürükleyebilir. Bu yüzden sorumluluğumuz büyük. Çocuklarımızın kalplerine dokunmalı, onları anlamalı ve onların yetişmesine katkıda bulunmalıyız. Ülkemizin geleceği için bilgili, kültürlü, milli ve manevi değerlere bağlı bir nesil yetiştirmeliyiz."

Yener, toplantının devamında öğretmenlerin görüş ve önerilerini titizlikle dinledi. Eğitimde işbirliği ve iletişim, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan temel taşlardan biri olarak görünüyor.

20230909aw026580-1