İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde terör ve uyuşturucuyla mücadeledeki kararlılıkla suç çetelerini çökertmeye yönelik devam eden operasyonlardan birini daha kamuoyuyla paylaştı.

İsmail Hünerlice'den Olay Yaratacak İddia: Hz. Muhammed ile Görüştüm İsmail Hünerlice'den Olay Yaratacak İddia: Hz. Muhammed ile Görüştüm

Bu seferki hedef, İstanbul'da faaliyet gösteren ve "Sarallar" olarak bilinen organize suç örgütü oldu.

sarallar-suc-orgutu-cokertildi-ali-yerlikaya-acikladi-24-supheli-yakalandi_kanal46_1

OPERASYONUN DETAYLARI

İstanbul'da düzenlenen "Kafes Operasyonları" kapsamında, Özgür Saral'ın liderliğindeki Sarallar organize suç örgütü etkisiz hale getirildi. Operasyonlar sonucunda, örgüt lideri dahil 24 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

İZMİR VE İSTANBUL'DA EŞ ZAMANLI OPERASYON

İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinasyonunda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonlar, İstanbul ve İzmir'de eş zamanlı olarak icra edildi.

sarallar-suc-orgutu-cokertildi-ali-yerlikaya-acikladi-24-supheli-yakalandi_kanal46_2

ÖRGÜTÜN İŞLEDİĞİ SUÇLAR

Sarallar örgütünün işlediği suçlar arasında; Esenyurt ilçesindeki sitelerdeki ev sahiplerini silahla tehdit ederek yağma, site sakinlerini tehdit ederek fuhuş faaliyetleri yürütme, sahte evrak düzenleyerek daireleri başka kişilere kiralama gibi çeşitli suçlar bulunmaktadır.

YAKALANAN ŞÜPHELİLER VE ADALETİN GÜCÜ

İstanbul genelinde kamu güvenliğine tehdit oluşturan bu suç örgütüne mensup 24 şüpheli, "Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurarak" suçlamasıyla gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonları düzenleyen güvenlik birimlerini tebrik ederek, "Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız" dedi.

sarallar-suc-orgutu-cokertildi-ali-yerlikaya-acikladi-24-supheli-yakalandi_kanal46_3

OPERASYONLAR SÜRECEK

Bakan Yerlikaya, operasyonların devam edeceğini vurgulayarak, "Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek" ifadesini kullandı.

İstanbul Büyükçekmece Başsavcılığı'nın koordinasyonunda gerçekleşen operasyonlar, kamuoyu tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Editör: İsa Aslantaş