Sultangazi Belediyesi, Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu ve TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen Kahramanmaraş Yöresel Günleri, Sultangazi'de coşkuyla başladı. Bu renkli etkinlik, yerel halkın farklı kültürleri ve tatları keşfetmelerine imkân sağlıyor.

YÖRESEL GÜNLER İLE ANADOLU'NUN ZENGİNLİKLERİ SUNULUYOR

Sultangazi Belediyesi, her yıl Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden gelen lezzetler, geleneksel kıyafetler, müzik ve kültürleri Sultangazi ilçesindeki sakinlere sunuyor. "Yöresel Günler" adı verilen bu etkinlikler, Sultangazi Etkinlik Alanı'nda gerçekleşiyor ve Sultangazi Belediyesi ile Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu ile TÜMKİAD Kahramanmaraş İl Başkanlığı işbirliğiyle düzenleniyor.

sultangazide-renkli-acilis-kahramanmaras-yoresel-gunlerine-yogun-katilim_kanal46_1

RENKLİ AÇILIŞA YOĞUN KATILIM

Kahramanmaraş Yöresel Günleri'nin açılışına Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Sultangazi Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, ilçe protokolü, Malatya Dernekler Federasyonu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bu etkinlik, farklı bölgelerden gelen insanların bir araya gelerek kültürlerini ve geleneklerini paylaştığı bir platform sunuyor.

sultangazide-renkli-acilis-kahramanmaras-yoresel-gunlerine-yogun-katilim_kanal46_3

KÜLTÜREL ÇEŞİTLİLİĞİ YANSITAN BİR ETKİNLİK

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Nurcan Öztürkmen, etkinliğin açılışında yaptığı konuşmada, "Kültürel faaliyetlere de çok önem veriyoruz. Anadolu kültür festivali dediğimiz yöresel günlerimizin bugünkü konuğu Kahramanmaraş. Bu etkinlikle tüm illere, burada geleneksel kültürlerini, gelenekleri ve yöresel lezzetlerini tanıtmaları için bir fırsat sunuyoruz. Bu etkinlik 6 Şubat'a kadar devam edecek ve depremzede esnafımıza da destek olacak. Kahramanmaraş günleri, Pazar gününe kadar devam edecek. Tüm komşularımızı ve Maraşlıları bu renkli etkinliğe katılmaya davet ediyoruz" dedi.

sultangazide-renkli-acilis-kahramanmaras-yoresel-gunlerine-yogun-katilim_kanal46_2

Malatya Akçadağ Depremi: Tehdit mi, Olağan mı? Dikkat çeken Kahramanmaraş vurgusu Malatya Akçadağ Depremi: Tehdit mi, Olağan mı? Dikkat çeken Kahramanmaraş vurgusu

SULTANGAZİ'DE KÜLTÜREL BİR KÖPRÜ OLUŞTURULUYOR

Sultangazi Belediyesi'nin bu tür etkinliklerle farklı kültürleri bir araya getirerek yerel bir mozaiği yansıttığı görülüyor. Kahramanmaraş Yöresel Günleri, Sultangazi ilçesindeki etkinlikler arasında önemli bir yer tutuyor ve farklı bölgelerden gelen insanlar arasında kültürel bir köprü oluşturuyor.

Editör: İsa Aslantaş