Ankaragücü - Gaziantep FK maçında İspanyol hakem Mario Melero Lopez VAR hakemi olarak görev alacak.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Süper Lig'de yabancı VAR hakemlerinin görev alacağını açıklamasının ardından ilk atama gerçekleşti. 44 yaşındaki İspanyol hakem Mario Melero Lopez, Ankaragücü - Gaziantep FK maçında VAR hakemi olarak görev yapacak.

Fenerbahçe'de İsmail Kartal, Galatasaray şampiyonluğu hakkında konuştu Fenerbahçe'de İsmail Kartal, Galatasaray şampiyonluğu hakkında konuştu

SÜPER LİG'DE BİR İLK!

Bu atama ile birlikte Süper Lig tarihinde ilk kez bir yabancı hakem VAR görevini üstlenmiş olacak. Mario Melero Lopez, İspanya La Liga'nın hakem kadrosunda yer alan deneyimli bir isim.

MELERO LOPEZ'İN GÖREVİ FUTBOLUMUZU NASIL ETKİLEYECEK?

Yabancı VAR hakemlerinin Süper Lig'e getirilmesi, hakemlik camiasında ve futbolseverler arasında büyük bir yankı uyandırdı. Bu uygulamanın Türk hakemliğine ve Süper Lig'deki maçların kalitesine nasıl bir katkı sağlayacağı merak konusu.

Melero Lopez'in Süper Lig'deki ilk VAR deneyimi, futbol tarihimize bir not olarak düşülecek. Bu atama, Türk futbolunun uluslararası alanda da daha fazla yer edinmesi adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.