Tamamlayıcı sağlık sigortası, hizmet alanı oldukça geniş olup Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan ve özel hastanelerde geçen sigorta türüdür. Bu sigorta kapsamında ayakta ya da yatarak tedavi olabilirken poliçe kapsamında ek teminatları genişletebilirsiniz. Ancak poliçe kapsamında bazı hastanelerin sağlık hizmetlerinden faydalanma imkanına sahip olurken bazı hastanelerden ek ödeme yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Sadece tamamlayıcı sağlık sigortası için değil, birçok sigorta teminatlarının imkanlarından faydalanabilmek için sigorta kapsamında olan anlaşmalı kurumları tercih edebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile anlaşmalı olan hastaneleri tercih ettiğinizde, poliçe kapsamı içerisinde olan sağlık hizmetleri de dahil masrafların çoğu ya da tamamı sigorta şirketleri tarafından karşılanabilir olduğunu unutmamalısınız.

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile anlaşmalı olunan sağlık kurumlarının listesi, sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. Poliçe satın almadan önce işlem yapacağınız sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastane listesine mutlaka göz atmalısınız. Böylece kurumların uygunluk derecelerini kontrol ederek işlem yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası; Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması bulunan hemen hemen bütün hastanelerde geçerlidir. Ancak sigorta şirketlerine göre bazı istisnalar olabilir. Bu nedenle poliçe detaylarında anlaşmalı hastanlerin listesine mutlaka göz atmalısınız.

Ak Sigorta ile Anlaşmalı Olan Özel Hastaneler

Acıbadem Hastaneleri
Dünya Göz Hastanesi
Kolan Hastanesi
Bahat Hastanesi
Özel Can Hastanesi
Ege Şehir Hastanesi ve daha birçok özel hastanelerde geçerlidir.

Analiz Sigortası ile Anlaşmalı Olan Özel Hastaneler

Beykent Hastanesi
Yaşam Hastanesi
Umut Hastanesi
Koru Hastanesi
Can Hastanesi
Gözde Hastanesi ve daha birçok özel hastanelerde geçerlidir.

Maldivler, İsrail Pasaportu Taşıyanların Girişine Yasak Getirdi mi? Maldivler, İsrail Pasaportu Taşıyanların Girişine Yasak Getirdi mi?

Diğer sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneleri poliçe detayından inceleyebilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için https://www.tamamlayicisaglik.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Editör: TE Bilisim