Suriye ve Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı bölgesine yönelik PKK terör örgütü mensuplarının dün gece gerçekleştirdiği sızma girişimi, Milli Savunma Bakanlığı tarafından etkili bir müdahale ile engellendi.

Operasyonlar sıklaştırılarak, bölgedeki güvenlik tedbirleri artırıldı.

SURİYE'NİN KUZEYİNE GERÇEKLEŞTİRİLEN OPERASYONDA 9 PKK/YPG'Lİ TERÖRİST ETKİSİZ HÂLE GETİRİLDİ!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, kahraman komandoların Suriye'nin kuzeyindeki 12 kişilik terörist grubun sızma girişimini başarılı bir şekilde önlediği belirtildi.

Cezaevi Çekişmesi: Seçil Erzan, Bahar Candan'dan sonra Dilan Polat'la Aynı Koğuşta! Cezaevi Çekişmesi: Seçil Erzan, Bahar Candan'dan sonra Dilan Polat'la Aynı Koğuşta!

Dün gece, Barış Pınarı bölgesine sızmaya çalışan teröristlere ateş destek vasıtalarıyla müdahale edilerek 9 PKK/YPG'li terörist etkisiz hâle getirildi.

MEHMETÇİK, 23 TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ VE ÇOK SAYIDA MAĞARA TEMİZLENDİ!

Dün geceki sızma girişiminden sonra Mehmetçik, devam eden operasyonlarda 23 teröristi etkisiz hâle getirdi. Operasyon kapsamında, sorumlu düzeyde teröristlerin bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve petrol tesislerinden oluşan 29 hedef başarıyla imha edildi. Güvenlik güçleri, bölgedeki terör unsurlarıyla kararlı mücadelesini sürdürüyor.

Editör: İsa Aslantaş