Siyasi atmosferdeki değişim rüzgarı, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP'de başlayıp İYİ Parti'de hız kazanan bir dönüşümle şimdi de Saadet Partisi'ne ulaştı. Odatv'nin güvenilir parti kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, genel başkanlık görevinden ayrılmak için adımlar atıyor.

KARAMOLLAOĞLU, KONGREYE İŞARET EDİYOR

Saadet Partisi'nin 6. Olağan Kongresi'nde genel başkan seçilen Karamollaoğlu'nun, görevini bırakmak için kongre sürecini işaret ettiği bildirildi. Parti kaynakları, 9. Olağan Kongre'nin Kasım ayında gerçekleşmesinin planlandığını belirtti.

KRİTİK TOPLANTI BU HAFTA

Parti içindeki bir başka önemli gelişme ise seçim sonrası ilk Genel İdare Kurulu toplantısının bu hafta sonu yapılacak olması. Toplantıya il başkanlarının da katılması bekleniyor. Seçim sonuçları ve parti stratejileri gibi konuların detaylı bir şekilde ele alınması öngörülüyor.

Bahadır Erdem, CHP'ye katıldı: Rozetini Özgür Özel taktı Bahadır Erdem, CHP'ye katıldı: Rozetini Özgür Özel taktı

GENEL BAŞKANLIK İÇİN BİROL AYDIN GÜNDEMDE

Henüz kesinlik kazanmamış olsa da, Temel Karamollaoğlu'nun boşaltacağı genel başkanlık koltuğu için parti içinde Birol Aydın'ın ismi öne çıkıyor. Parti Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili olan Aydın, özellikle Meclis'teki konuşmalarında hükümeti sert bir dille eleştirerek dikkat çekmişti. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak da görev almıştı.

(Kaynak: ODA TV)