Trendyol Süper Lig'de 99 puanla sezonu ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe'de yeni sezon için bomba gibi gelişmeler yaşanıyor.

Fenerbahçe'nin başkanlık seçiminde sürpriz bir hamleyle Jose Mourinho'yu takımın başına getirme sözü veren Ali Koç, Portekizli teknik direktörle anlaşma sağladı.

ALİ KOÇ'UN SÜRPRİZ HAMLESİ

Fenerbahçe'nin başkan adaylarından Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'ın Jose Mourinho hamlesine karşılık vererek, Portekizli teknik adamla görüşmeleri başlattı ve 61 yaşındaki deneyimli hocayı takımın başına getirmeyi başardı.

Sky Sport'un iddiasına göre, Fenerbahçe'nin sportif direktörü Mario Branco ile Mourinho arasında gerçekleşen görüşmeler sonucunda, dünyaca ünlü teknik adam sarı-lacivertli takımla 2 yıllık bir sözleşme imzaladı.

ANLAŞMA BUGÜN DUYURULACAK

Haber kaynaklarına göre, Mourinho'nun Fenerbahçe ile olan anlaşması bugün resmen duyurulacak. Ayrıca Ali Koç'un ve medya patronu Acun Ilıcalı'nın, Mourinho ile bir araya gelmek üzere Londra'ya gidecekleri ve Şampiyonlar Ligi finalini beraber izleyecekleri belirtiliyor.

Dünyada manşetlerdeyiz "Türk Messi partiyi başlattı" Dünyada manşetlerdeyiz "Türk Messi partiyi başlattı"

AZİZ YILDIRIM'IN AÇIKLAMALARI

Öte yandan, Ali Koç'un hamlesinden önce başkan adayı Aziz Yıldırım da Mourinho'yu takıma kazanma iddiasında bulunmuştu. Ancak Koç'un hızlı ve etkili hamlesi, Fenerbahçe camiasını şaşırtmayı başardı. Yıldırım ise geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Mourinho ile anlaşmak için Londra'ya gideceğini duyurmuştu:

"Bu hafta sonu ben de Londra'ya gideceğim. Maç bahane. Görüşüp anlaşacağız, Mourinho'yu getireceğiz" demişti.

Editör: İsa Aslantaş