Marul Kafa annesi kimdir, neden öldü? Gözyaşlarına boğuldu... Marul Kafa annesi kimdir, neden öldü? Gözyaşlarına boğuldu...

Türk Lirası Bazında Veri Sağlayan 21 Milyon Nedir?

Kripto para birimleri volatilitesi oldukça yüksek varlıklar olarak biliniyor. Bu sebeple şu anda piyasada bulunan pek çok borsada zaman zaman kripto paralarda farklı fiyatlar oluşabiliyor. Hem kripto para borsalarını, hem borsalardaki coin ve token’ları hem de güncel gelişmeleri aynı anda takip etmek ise zaman zaman yatırımcıların zorlanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon adlı platform ise bu noktada kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamayı hedefliyor.

21 Milyon Nedir?

21 Milyon ülkemizde faaliyet gösteren kripto para borsaları ve bu borsalarda listelenen kripto para birimleri hakkında canlı bilgileri paylaşan bir veri sağlayıcısı şeklinde tanımlanabilir. 21 Milyon ile kullanıcılar bir yandan Türk kripto para borsalarını takip edebilirken bir yandan da istedikleri borsaları belirli kriterlerde karşılaştırabiliyorlar. Ayrıca kullanıcılar 21Milyon adlı platformda üye olarak borsalar hakkında yorum ve görüşlerini paylaşabiliyorlar.

21 Milyon’un en önemli özelliklerinden biri ise fiyatların Türk Lirası bazında paylaşılıyor olması. Bu da kripto para birimlerini TL bazında takip etmek isteyen kullanıcılar için büyük kolaylık sağlıyor. Çünkü benzer platformlar genellikle dolar bazında veri sağlıyor ve bu da TL takibinde çeşitli sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. 21 Milyon böylece bir problemi daha çözmüş oluyor.

21 Milyon’un Avantajları

21 Milyon platformunda Türk borsalarında işlem gören tüm kripto paralar ve bunlarla ilgili bilgilerin yanı sıra 24 saatlik, 1 haftalık ve 1 aylık sürelerle kazandıran ve kaybettiren kripto paraların verilerine ulaşılabiliyor. Türkiye’deki kripto paralar sekmesinde şu anda 352 adet kripto para bulunuyor. Bu kripto paralar arasında; Ripple (XRP), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Tether (USDT), Dogecoin (DOGE), Cardano (ADA), Litecoin (LTC) ve Bittorrent (BTT) gibi birçok kripto para yer alıyor. Kullanıcılar bu kripto para birimlerinin fiyatlarını anlık olarak Türk Lirası bazında takip edebiliyor ve hangi borsalarda işlem yapıldığını hacim ve diğer bilgilerle birlikte görebiliyor. Buna ek olarak kullanıcılar bazı göstergeleri gizleyerek sadece istedikleri göstergelerin kalmasını da sağlayabiliyor.

Öte yandan platform, kripto para borsalarına “21 Milyon Puanı” adı verilen bir puanlama da yapıyor. Yapılan açıklamalara göre bu puanlama, 21 Milyon ekibi tarafından tamamen nesnel kriterlere göre yapılıyor. 21 Milyon hesaplamayı baz alırken; platformun kuruluş yılı, şirket bilgileri ve açık adresi, mobil uygulamaları (IOS/Android), güvenlik (2FA vs gibi), sosyal medya takipçi sayıları, aylık ziyaretçi sayıları ve Alexa TR değerleri gibi çok sayıda tarafsız kriter kullanıyor. Belirlenen kriterler doğrultusunda ise puanlama her 3 ayda bir güncelleniyor.

Editör: Furkan Tuğrul