Dünya genelinde popüler sosyal medya platformu Twitter, bugün (X) hesaplarına giren binlerce kullanıcı için büyük bir erişim sorunuyla karşı karşıya kaldı. 21 Aralık Perşembe sabahı başlayan sorun, kullanıcıların sadece kendi ana sayfalarını değil, takip ettikleri hesapların paylaşımlarını da görememelerine neden oldu. Bu durum, yapılan paylaşımların kaybolmasına ve geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından fark edilmesine yol açtı.

Türkiye'nin İkinci Astronotu Uzaya Tuva Cihangir Atasever Ne Zaman Yolculuk Edecek? Türkiye'nin İkinci Astronotu Uzaya Tuva Cihangir Atasever Ne Zaman Yolculuk Edecek?

GLOBAL ÇAPTA ETKİLİYOR

Twitter'ın (X) hesaplarına erişimde yaşanan sorun sadece Türkiye'yi değil, dünya genelinde 49 ülkedeki kullanıcıları etkiliyor. Sabah 08.00 itibariyle başlayan kesintiler, sosyal medya kesintilerini raporlayan Down Detector sitesinde hızla yükseldi. Şu ana kadar 81 binin üzerinde kullanıcının Twitter'da sorun yaşadığı kaydedildi.

HENÜZ RESMİ AÇIKLAMA YOK

Twitter'dan (X) konusunda şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmadı. Kullanıcılar, Twitter'a giriş yapsalar dahi, hesaplarına erişim sağlasalar bile herhangi bir paylaşım göremiyorlar. Bu sorunun ne zaman çözüleceği ve neden kaynaklandığı konusunda Twitter'dan bir açıklama bekleniyor. Kullanıcılar, sosyal medya platformunda yaşanan bu geniş çaplı sorunun çözümü için bilgi almak amacıyla bekleyişlerini sürdürüyor.