Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Now TV ekranlarında yayınlanan Çalar Saat programında konuk oldu.

Bahadır Erdem, CHP'ye katıldı: Rozetini Özgür Özel taktı Bahadır Erdem, CHP'ye katıldı: Rozetini Özgür Özel taktı

Programda, partisinin geleceği ve ülkenin genel durumu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Özgür Özel, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "yerel halk" ifadesini kullanmasıyla ilgili sert tepkisini dile getirdi.

Özel, Bakan Şimşek'in bu ifadesinin AK Parti'nin kibirli ve halktan kopuk tutumunu yansıttığını belirterek, "Kendisini çok dışarıda görüyorlar. Türkiye’deki insanları tebaa olarak görüyorlar. Tam bir saray mantığı" şeklinde konuştu. Ayrıca, "Seçimi CHP kazandı" eleştirilerine de cevap veren Özel, başarının sadece partiye değil, millete ait olduğunu vurguladı.

"BÖYLE GİDERSE ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ OLUR"

CHP lideri, erken seçim ihtimaline ilişkin de açıklamalarda bulundu. 31 Mart seçim sonuçlarının ardından erken seçim tartışması başlatmayacaklarını ifade eden Özel, ancak hükümetin emeklilerin ve gençlerin sorunlarına duyarsız kalması durumunda, milletin erken seçim talebinde bulunabileceğini söyledi. Özel, "Böyle giderlerse yakın" diyerek, erken seçim ihtimaline dikkat çekti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞME HAZIRLIĞINDA

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yapacakları görüşmeye ilişkin de bilgi verdi. Partisinin Merkez Yönetim Kurulu'nu (MYK) topladıklarını ve önceki dönem genel başkanlarıyla da görüşeceklerini belirten Özel, kararlarını ortak bir şekilde aldıklarını vurguladı. Özel, görüşme taleplerini Erdoğan'ın takvimine göre ayarlayacaklarını ve mekan konusunda da esnek davranacaklarını ifade etti.