Rusya, ABD ve NATO'nun sert uyarılarına rağmen Ukrayna'ya karşı başlattığı saldırıda son gelişmeleri paylaştı. Rusya Savunma Bakanlığı, Harkova bölgesi Kupyansk istikametinde Tabayevka köyü de dahil olmak üzere toplamda iki köyde kontrol sağlandığını duyurdu.

UKRAYNA TAARRUZ GRUPLARI PÜSKÜRTÜLDÜ: 30 ASKER KAYIP

Ukrayna taarruz gruplarının gerçekleştirdiği 3 saldırı Rus kuvvetleri tarafından püskürtüldü. Bu çatışmalarda Ukrayna ordusunun kaybı, yaklaşık 30 asker, 2 zırhlı savaş araç, 3 kamyonet ve Msta-B tipi obüs şeklinde gerçekleşti.

Diplomatik Sürpriz: Erdoğan, 12 Yıl Aradan Sonra Mısır'da Karşılandı Diplomatik Sürpriz: Erdoğan, 12 Yıl Aradan Sonra Mısır'da Karşılandı

28-zlnt

350'YE YAKIN UKRAYNA ASKERİ ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ: KRASNıY LİMAN İSTİKAMETİ

Rus kuvvetleri, Krasnıy Liman istikametinde Ukrayna ordusuna ağır darbeler vurdu. Yaklaşık 280 Ukraynalı asker etkisiz hale getirilirken, Donetsk istikametinde gerçekleşen 6 saldırıda ise Ukrayna ordusu yaklaşık 210 askerini kaybetti. Güney Donetsk istikametindeki bir saldırıda ise Ukrayna ordusunun kaybı yaklaşık 90 asker olarak bildirildi.

29-xei1

34 İNSANSIZ HAVA ARACI VURULDU: ZAPOROJYE İSTİKAMETİ

Zaporojye istikametindeki çatışmalarda yaklaşık 30 Ukraynalı asker etkisiz hale getirildi. Herson istikametinde ise Ukrayna ordusunun kaybı yaklaşık 40 asker olarak belirlendi. Rus hava savunma güçleri, son 24 saat içinde Ukrayna ordusuna ait 34 insansız hava aracını başarılı bir şekilde imha etti.