Türkiye, terör örgütü PKK'nın Irak'ın kuzeyinde düzenlediği saldırı sonucu 12 askerin şehit olmasının ardından kararlı bir şekilde operasyonlarına devam ediyor. Mehmetçik, kalleşlere ağır bir şekilde karşılık verirken, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) da PKK'ya yönelik önemli bir operasyon gerçekleştirdi.

PKK'NIN KUZEYDEKİ SALDIRISINA MİSLİYLE KARŞILIK

Geçtiğimiz hafta sonu Irak'ın kuzeyindeki askerlere düzenlenen saldırı sonucu 12 askerin şehit olması, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kararlılığını artırdı. Mehmetçik, kalleşlere karşı misliyle karşılık vererek 3 günde 60'ya yakın teröristi etkisiz hale getirdi.

MİT'TEN ETKİN OPERASYON

MİT, PKK'nın Irak'ın Hakurk ve Metina bölgelerinde gerçekleştirdiği saldırılara karşı harekete geçti. Örgütün sorumlu düzeydeki unsurlarının da içinde bulunduğu Suriye'deki Aynularab, Kamışlı ve Amude'deki tesisleri imha etti. Operasyon kapsamında 50'ye yakın hedef vuruldu.

Şanlıurfa'da depremde yıkılan binanın müteahhidine 18 yıl hapis! Şanlıurfa'da depremde yıkılan binanın müteahhidine 18 yıl hapis!

PKK'NIN ALTYAPI TESİSLERİ HEDEF ALINDI

MİT, öncelikle PKK'nın hareket kabiliyeti ve altyapısını hedef alarak stratejik bir operasyon gerçekleştirdi. Terör örgütünün Suriye'deki Kamışlı, Amude ve Ayn el Arab bölgelerinde sivil görünümlü olarak faaliyet gösterdiği tespit edildi. Tesislerde üretilen tüm ürünlerin PKK'nın faaliyetlerini desteklediği belirlendi.

SİVİLLERİN GÜVENLİĞİNE ÖNEM VERİLDİ

Operasyon sırasında sivil hassasiyetine büyük önem verildi. MİT, halkın zarar görmemesi için azami hassasiyet gösterdi. Güvenlik kaynakları, operasyon esnasında sivil şahısların ve yerleşim birimlerinin zarar görmemesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.

TERÖR YUVALARI HEDEF ALINDI

MİT'in operasyonları, PKK'nın sorumlu düzeydeki unsurlarının bulunduğu kritik yerleşke, karargah ve tesislere karşı etkili bir şekilde gerçekleştirildi. Bu operasyonlar, sınır güvenliğine yönelik tehditleri bertaraf etmeye, örgütün eylemsel kapasitesini azaltmaya ve operasyonel hedeflerini akamete uğratmaya yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

MİT, OPERASYONLARINA DEVAM EDECEK

Milli İstihbarat Teşkilatı, 12 şehidin kanının yerde kalmaması için operasyonlarına devam edeceğini açıkladı. Türkiye, terörle mücadelede kararlı duruşunu sürdürerek güvenliğini sağlamaya ve vatandaşlarını korumaya devam edecek.