Uyuşturucu Operasyonu Kocaeli'yi Sarsıyor: 10 Şüpheliden 4'ü Tutuklandı
Kocaeli'de polis ekiplerinin gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonu kapsamında İzmit, Gölcük ve Gebze ilçelerinde 10 şüpheli yakalandı. Operasyonda ele geçirilen maddeler arasında sentetik kannabinoid, metamfetamin, kokain, esrar ve ecstasy gibi uyuşturucu maddeler bulunuyordu.

PKK'yı bitirecek operasyon: Erdoğan'dan Irak'tan mesajı verdi: ''Ortak hareket edeceğiz'' PKK'yı bitirecek operasyon: Erdoğan'dan Irak'tan mesajı verdi: ''Ortak hareket edeceğiz''

Detaylı Operasyon Sonuçları
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda şüphelilerin üzerinde ve ikametlerinde yapılan aramalarda toplamda 1 kilo 457 gram sentetik kannabinoid, 724 gram metamfetamin, 5 gram kokain, 1 gram esrar, 102 ecstasy ele geçirildi. Ayrıca, operasyon kapsamında 6 sentetik ecza, 3 tabanca, 8 fişek, 5 hassas terazi ve 2 bin 850 TL para da ele geçirilen diğer materyaller arasındaydı.

Tutuklamalar ve Adli İşlemler
Operasyon sonucunda 5 şüpheli serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen diğer 5 şüpheliden K.A. adlı şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ancak, E.A, D.A, F.K. ve S.Ç. isimli 4 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şüphelilerin uyuşturucu ticareti, kullanımı ve bu suçlara ilişkin diğer suçlamalardan yargılanacakları belirtildi.

Kaynak: İHA