Kahramanmaraş'ta yoğun bir yatırım hamlesi başlatan TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, yaptığı basın toplantısında sağlık ve eğitim alanındaki önemli gelişmeleri paylaştı.

Toplantıya Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fırat Görgel ve Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Cüneyt Doğan da katıldı.

Prof. Dr. Vahit Kirişci, yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş'ta sağlık alanında önemli gelişmelerin yaşandığını belirtti. Şehrin hastane yatak kapasitesinin bin 55 civarında olduğunu ancak bin 711 ilave yatakla bu kapasitenin 1.7 kat artacağını dile getirdi.

Kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak bilinen Necip Fazıl Hastanesi'nin, çelik konstrüksiyonla inşa edilerek mevcut 600 yatak kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.

Ayrıca, Eylül 2024'te hizmete girecek olan 400 yataklı acil durum hastanesi ve ihale aşamasında olan 1000 yataklı şehir hastanesi projelerinin de önemine vurgu yaptı.

EĞİTİM ALANINDA YENİ YATIRIMLAR

Kirişci, eğitimde de önemli adımlar atıldığını belirterek, depremden sonra yaşanan öğrenci kayıtlarının azaldığını ancak mevcut okul ihtiyacının karşılanması için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Orta hasarlı ve ağır hasarlı okulların güçlendirme çalışmalarının hızla devam ettiğini ve önümüzdeki yıllarda hizmete alınacaklarını söyledi.

YENİ YATIRIMLARLA KAHRAMANMARAŞ'IN İHTİYAÇLARI KARŞILANIYOR

Kahramanmaraş'ın sadece sağlık ve eğitim alanında değil, diğer alanlarda da önemli yatırımlarla güçlendirildiğini belirten Kirişci, Milli Eğitim'e bağlı 300 yataklı bir öğretmen evi projesi ve şehrin konaklama ihtiyacını karşılayacak misafirhane projelerinin de hayata geçirileceğini aktardı.

Kahramanmaraş'ta örnek olay: İçi para ve altın dolu kese bulan kişi sahibine teslim etti Kahramanmaraş'ta örnek olay: İçi para ve altın dolu kese bulan kişi sahibine teslim etti

Ayrıca, DSİ ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak misafirhanelerle şehrin konaklama taleplerinin karşılanacağını vurguladı.

(Haber: Yavuz Tozan)

Editör: İsa Aslantaş