Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ATATÜRK'ÜN VURGUSU: ÖĞRETMEN GEÇMİŞİN ÖĞRETİCİSİ, GELECEĞİN KURUCUSUDUR

Öğretmenliğin emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren onurlu mesleklerden biri olduğuna vurgu yapan Vali Ünlüer, Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir" sözleriyle öğretmenin önemine dikkat çekti. Atatürk'ün, öğretmenleri geçmişin öğreticisi ve geleceğin kurucusu olarak nitelendirdiğini hatırlatan Ünlüer, gençlerin geleceğin teminatı olduğunu ve bu geleceğin öğretmenlerin eseri olduğunu belirtti.

EĞİTİMİN STRATEJİK DEĞERİ: ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ ŞEKİLLENDİRMEDE EĞİTİM VE ÖĞRETMENİN BÜYÜK ROLÜ

Eğitimin sadece kalkınma ve gelişmenin temel unsuru olmadığını, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki konumunu belirleyen stratejik bir değer haline geldiğini ifade eden Vali Ünlüer, günümüzde ülkelerin gelişimi, değişimi ve kalkınmasının, eğitim ve öğretmenin büyük rol oynadığına vurgu yaptı.

ÖĞRETMENLERE TEŞEKKÜR: GELECEĞİMİZİN TEMİNATINI ŞEKİLLENDİRİYORSUNUZ

Öğretmenlere seslenen Ünlüer, öğretmenlerin geleceğin teminatı olan çocukları bilgi ve tecrübeleriyle şekillendirdiklerini belirterek, onların önemli bir görevin, dünyanın en zahmetli sanatının ve onurlu temsilcileri olduklarını ifade etti.

Öğretmenlerden, iyi insanlardan oluşan bir toplum inşa etmeyi, millî, manevi ve kültürel değerlerin yanı sıra evrensel ilkeleri de benimsemiş nesiller yetiştirmeyi amaç almalarını isteyen Ünlüer, öğretmenlerin bu büyük sorumlulukları bilinciyle, sevgi temelinde, ülkelerinin yararını gözeterek görevlerini sürdüreceklerine inandığını belirtti.

Kahramanmaraş'ta 3 yaşındaki çocuk balkondan düştü! Kahramanmaraş'ta 3 yaşındaki çocuk balkondan düştü!

RAHMET VE MAĞFİRET: ÖĞRETMENLERİMİZE DUALAR

24 Kasım'ın Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği anlamlı bir gün olduğuna değinen Vali Ünlüer, görevi başında şehit olan, asrın felaketinde kaybedilen eğitimcilerimiz ve ahirete irtihal eden tüm öğretmenlere Allah'tan rahmet ve mağfiret diledi.

Emekli öğretmenlere sağlıklı, hayırlı ve uzun ömürler temennisinde bulunan Ünlüer, tüm eğitim camiasını 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tebrik etti.