Vali Mükerrem Ünlüer, Türkiye'nin Yüzyılı vurgusuyla kutlanan Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Vali Ünlüer, mesajında Cumhuriyetin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı'nın zaferiyle kurulduğunu ve bu önemli tarihin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Cumhuriyetin, büyük fedakarlıklarla ve örnek vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla gösterilen kahramanlığın bir sonucu olduğunu vurgulayan Vali Ünlüer, Maraş halkının işgal altında olmalarını kabul etmeyerek kurtuluş savaşının ilk kıvılcımını ateşlediğini ifade etti.

Kahramanmaraş'ta tekstil yatırımları için yeni planlar belirlendi Kahramanmaraş'ta tekstil yatırımları için yeni planlar belirlendi

Vali Ünlüer, Sütçü İmam, Arslan Bey, Şahin Bey, Ali Saip Bey ve diğer milli kahramanların destansı mücadelesi sayesinde Türk Milleti'nin Kurtuluş Savaşı'nı kazandığını söyledi.

Ülke olarak, atalarımızın bize emanet ettiği bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı korumanın, Cumhuriyetimizi yaşatmanın ve Türkiye'yi dünyanın lider ülkelerinden biri haline getirmenin bir görev olduğunu belirten Vali Ünlüer, bu amaçla el ele ve gönül gönüle çalışmanın önemine değindi. Ayrıca, bu cennet vatanı bizlere armağan eden ecdadımıza, şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuz olduğunu ifade etti.

Vali Ünlüer, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundan bugüne kadar tek millet olarak bölünmez vatan toprakları üzerinde yaşama uğrunda her şeyini feda edebilme anlayışına sahip olduklarını ve bu ruhu yaşatmaya devam edeceklerini söyledi.

Ünlüer, bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için canlarını feda edenleri hiçbir zaman unutmayacaklarını belirtti. Cumhuriyetimizin 100. yılında belirlenen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için bıkmadan yorulmadan çalışacaklarını ifade etti.

Vali Ünlüer, mesajını Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu devleti ve güzel vatanı bizlere miras bırakan aziz şehitlerimizi, deprem şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anarak, bütün vatandaşların Cumhuriyet Bayramı'nı en içten duygularıyla kutladığını belirtti.

Editör: İsa Aslantaş