Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde Hatay'ın en fazla etkilenen bölgesinde bulunan Emlak Bank Konutları'ndaki felakette, 400'e yakın kişi hayatını kaybetti. Bu trajedinin ardından firar eden konutların müteahhidi Mehmet Özat, yakınları tarafından Ankara'da bir alışveriş merkezinde tespit edilerek kıskıvrak yakalandı.

Yakalama Anları Görüntülendi

Özat'ın yakalandığı anlara ait görüntüleri sosyal medyada paylaşan kadınlar, bu kişiyi polise teslim etti. Görüntülerde, Özat'ın kimliğini göstermekte tereddüt ettiği ve ardından kaçma girişiminde bulunduğu anlar da yer alıyor. Firari müteahhit, kadınlar tarafından kolundan tutularak engellendi.

Savcılığa Sevk Edilmesi Bekleniyor

Yakalanan Özat'ın, polis tarafından savcılığa sevk edilmesi bekleniyor. Kadınlar, binlerce kayıp yakının şikayetçi olduğu Özat'ın adalete hesap vermesini ve yakınlarının huzurlu bir şekilde uyumasını talep ediyor.

Adnan Oktar'ın cebi delindi... Artık fakirler kralı! 5 milyarlık malına el konuldu! Adnan Oktar'ın cebi delindi... Artık fakirler kralı! 5 milyarlık malına el konuldu!

"Benim Arandığımdan Haberim Yok" İddiası

Özat'ı yakalayanlardan biri, AVM'de karşılaştıkları anı şu sözlerle anlattı: "AVM'deyken kendisini gördüm. Önce 'ben o değilim' dedi. Kimliğini göstermesini istediğimde titremeye başladı. 'Benim arandığımdan haberim yok' dedi, sonrasında kaçma girişimi olunca da kolundan tutarak engelledim."

Adalet Arayışı
Özat'ın yakalanmasıyla birlikte, deprem felaketinde kayıp veren ailelerin adalet arayışı devam ediyor. Binlerce kayıp yakını, yaşanan trajedide sorumluluğu bulunanların cezalandırılmasını ve adaletin sağlanmasını talep ediyor.

Editör: İsa Aslantaş