İstanbul'da Otogar Denetiminde Kış Lastiği Uygulaması

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda Kış Lastiği Denetimi

İstanbul'da, şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan araçlarda zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda denetim gerçekleştirildi. İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimde, kış lastiği bulunmayan bir otobüs sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Kış Lastiği Kontrolü ve Emniyet Kemeri Bilgilendirmesi

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda şehirlerarası seyahat eden otobüslerde kış lastiği denetimi gerçekleştirdi. Polis ekipleri, otobüslerin kış lastiklerini kontrol ederken aynı zamanda yolculara emniyet kemerinin önemini anlattı. Yolculara, emniyet kemerini takmanın önemini vurgulayan broşürler dağıtıldı.

Yasal Sınır Altındaki Lastiklere Cezai İşlem

Denetim sırasında polis ekipleri, bir otobüsün lastiklerinin yasal sınırın altında olduğunu tespit etti. Bu durum üzerine otobüsün otogardan çıkışına izin verilmedi ve otobüs firmasına cezai işlem uygulandı.

Yolculardan Olumlu Geri Dönüşler

Denetimlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Sevim Göçer, "Uygulamaları çok yerinde buluyorum. Kazalarda emniyetimizin artması için uzun yollarda emniyet kemerlerini kullanmamız gerekiyor" dedi.

Süleyman Soylu'dan çok konuşulacak bomba sözler: ''Onu orada öldürecektik'' Süleyman Soylu'dan çok konuşulacak bomba sözler: ''Onu orada öldürecektik''

Gelecekteki Denetimler

Önümüzdeki günlerde otobüslere yönelik denetimlerin devam edeceği öğrenildi. İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, kış aylarında güvenliği sağlamak amacıyla yapılan bu denetimlerle trafik kurallarına uyulmasını ve kazaların önlenmesini hedefliyor

Editör: Haber Editörü