Artık yalnız değilsiniz! Google, kendi kopyanızla sohbet etmenizi sağlayacak Artık yalnız değilsiniz! Google, kendi kopyanızla sohbet etmenizi sağlayacak

TEKNOFEST'te Birinci Olan VensoCloud Takımı, Yerli Ürünlerini Anlattı

Ankara'da düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'te birinci olan VensoCloud takımının üyeleri, Köksal Gündoğdu ve Şeyda Yaman, geliştirdikleri ürünü tanıttılar.

Girişimciler Düzce Üniversitesi'nden

VensoCloud takımının üyeleri olan Köksal Gündoğdu ve Şeyda Yaman, Düzce Üniversitesi'nde eğitim aldıktan sonra bu başarıya imza attılar. Gündoğdu, doktora öğrencisi iken Yaman ise lisans ve yüksek lisans eğitimini Düzce Üniversitesi'nde tamamladı.

İhtiyaçtan Başladılar, Başarıya Ulaştılar

Gündoğdu ve Yaman, bir ihtiyaç üzerine çalışmalarına başladıklarını belirttiler. Düzce Üniversitesi içinde bulunan Foodbox otomat firması, soğuk ve sıcak otomat makinelerini takip edebilmeleri için bir sistem geliştirebileceklerini sormuştu. Bu sorunun üzerine araştırmalar yapmaya başlayan ekip, ithal edilen sistemleri yerli olarak geliştirerek firmaya sundu. Pandemi döneminde temassız ödeme sektörünün büyümesiyle birlikte, bu alanda doğan ihtiyacın hızla arttığını gözlemlediler. Bu nedenle firma yetkilileri, VensoCloud ekibinden "Temassız Ödeme" yapabilen bir sistem geliştirmelerini istedi. VensoCloud takımı, bu yönde çalışmalar yaparak Düzce Teknopark'ta bulunan firmaları için yerli ve milli olarak VensoCloud Projesi'ni hazırladılar.

TEKNOFEST'te Birinci Olarak Ödül Kazandılar

Bu projeleri sayesinde VensoCloud takımı, TEKNOFEST23 Haberleşme ve İletişim Kategorisi'nde birinci olarak En İyi Girişim Ödülü'nü kazandı. Ödüllerini Cumhurbaşkanı'nın elinden almaları, gurur kaynağı oldu. Gelecekte otomat sektörü alanında geliştirdikleri bu sistemi yurt dışına pazarlamayı ve ülkenin ihracatına katkıda bulunmayı planlayan ekip, aynı zamanda yerli ve milli ödeme sistemleri geliştiren bir uluslararası firma olma hedefini taşıyor.

Üniversite Tebrik Etti

Düzce Üniversitesi, öğrencileri Köksal Gündoğdu ve Şeyda Yaman'ı başarılarından dolayı tebrik etti ve girişimcilik ruhlarının devam etmesini diledi. Ayrıca, öğrencilerin azimli ve özverili çalışmaları için teşekkür etti. Bu başarı, üniversite için de gurur kaynağı oldu.

20230906aw024130-1

Kaynak: İHA