Esra Erol Sadettin Dağaslan kimdir? Sadettin Dağaslan - Ayşe Dağaslan olayı nedir? Esra Erol Sadettin Dağaslan kimdir? Sadettin Dağaslan - Ayşe Dağaslan olayı nedir?

Prof. Dr. Dağlı, bu özel gün vesilesiyle yaptığı açıklamada, "101 yıl önce vatanının bölünmez bütünlüğüne kastedenlere karşı, kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle tüm milletimizin verdiği bağımsızlık mücadelesiyle emsalsiz bir zafer elde ettiğimiz tarihi bu günde bir kez daha hatırlamak ve anlamak büyük bir gurur kaynağıdır." dedi.

30 Ağustos Zaferi'nin, Türk Milleti'nin birlik ve beraberlik ruhuyla tek yürek olduğu, tüm güçlüklere ve imkansızlıklara rağmen ilerleyebileceğini gösterdiği bir dönemin simgesi olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Dağlı, egemenliklerini kayıtsız şartsız tüm dünyaya ilan ettikleri bu zaferin, fedakarlık ve inançla taçlandırıldığını dile getirdi.

Rektör Dağlı, mesajında ayrıca şunları söyledi: "Bu cennet vatanın sonsuza dek ayakta kalabilmesi, milletimizin gösterdiği fedakarlık ve mücadele azminden ilham alarak, bu kutsal topraklara sahip çıkmakla mümkün olacaktır."

30-agustos-zaferi

SANKO Üniversitesi olarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün "Vatanını en çok seven vazifesini en iyi yapandır" sözünden ilham aldıklarını belirten Prof. Dr. Dağlı, üniversitenin güçlü kadrosu ve en son teknoloji alt yapısıyla bölgeye ve ülkeye sağlık alanında katkı sağlamaya devam edeceğini vurguladı.

Prof. Dr. Dağlı, mesajını şu sözlerle tamamladı: "Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi ise şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyoruz."