Emeklilerle ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Emeklilere ocak ayında yapılan zammın ardından en düşük emekli maaşı 10 bin TL oldu.

Ayrıca milyonlarca emeklinin merak ettiği bayram ikramiyesi zammı da belli oldu. Geçen yıl 2 bin TL olan bayram ikramiyelerine yüzde 50 zam yapılarak 3 bin TL’ye yükseltildi.

Emeklilerin maaşına yapılan zam her geçen ay mum gibi erimeye devam ediyor. Yüksek enflasyon nedeniyle hayat pahalılığı aldı başına gitti.

Enflasyonun altında en çok ezilen kesimlerde biri ise emekliler oldu. Emekliler ay sonunu zor getirirken maaşlarında iyileştirme bekliyor.

Emekli vatandaşlar en düşük emekli maaşının en az asgari ücret kadar olması gerektiğinin altını çizdi.

NİSAN AYINDA MECLİSE TAŞINACAK

Emeklilerin zam talebi sürerken yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Emeklilerle ilgili Nisan ayında Meclis’te çalışma yapılması bekleniyor.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, Nisan ayında Meclis'in açılması ile birlikte ilk gelecek düzenlemelerden birisinin emekliler ile ilgili olacağını aktardı.

İsrail'in İran'a Saldırısı Altın Fiyatlarını Uçurdu! 19 Nisan 2024 Altın, Dolar, Euro ne kadar? İsrail'in İran'a Saldırısı Altın Fiyatlarını Uçurdu! 19 Nisan 2024 Altın, Dolar, Euro ne kadar?

Bu düzenlemelerin emekliler için öncelikli olarak gelirlerini artırıcı tedbirler olacağı belirtildi.

Emekliler için yapılacak olan düzenlemeler 7 başlıkta incelenecek. Üzerinde çalışılacak destekler arasında maaş düzenlemesi, fatura desteği, ulaşım desteği, tatil desteği gibi konular ele alınacak.

O HİZMETLER ÜCRETSİZ OLACAK

Destekler arasında ise bankalarla birlikte ortak bir çalışma yapılarak emeklilere kolaylık sağlanacak. Bu kapsamda bankalarla yapılacak protokollerle birlikte emekliler için banka hizmetlerinde ayrıcalık tanınmış olacak.

Düzenleme kapsamında başta kamu bankaları olmak üzere özel bankalar da devreye girecek.

Emeklilere bu çerçevede krediye ulaşma, düşük faiz imkanı, banka hizmetlerinin ücretsiz olması, promosyon miktarlarının artırılması gibi konular hayata geçirilmesi için çalışılacak.