Süper Lig'in 12. haftasında Trabzonspor, sahasında Konyaspor'u 2-1 mağlup ederek üç puanın sahibi oldu. Ancak, mücadelenin ardından teknik direktör Abdullah Avcı'nın sert ifadelerle dolu açıklamaları gündemi sarsmayı başardı.

"OYUNCU DA BUNUN İÇİNDEN GEÇECEK"

Abdullah Avcı, maçın zorluğunu oyuncularına anlattığını belirterek, "Önemli olan oyuncunun beynine girebilmek ve bu bütünlüğü içeride sağlayabilmek. Oyuncu da bunu yaşayacak." ifadelerini kullandı. Avcı, takımın gelişimine vurgu yaparak, "Net, bu bir organizasyon oyunu. Teşekkür ediyorum ama gelişimimizi hızlandırmamız gerekiyor." dedi.

"NE OLDU YANİ 1 HAFTADA?"

Avcı, maç öncesi yapılan hazırlıklara değinerek, "Bugün ısınmada bilgi geldi, takımın enerjisi düşük diye. Ne oldu yani bir haftada? 4 gündür uyarıyorum zor maç diye." şeklinde eleştirilerde bulundu. Oyunun enerji ve duygusal yönüne vurgu yaparak, "Duygularınla oynayamazsın. Okul bahçesinde oynamıyoruz. Planı var, organizasyonu var." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'da Erden Timur depremi! İstifasını Dursun Özbek'e sunacak Galatasaray'da Erden Timur depremi! İstifasını Dursun Özbek'e sunacak

"DAHA HIZLI OYNAMAMIZ GEREKİYOR"

Trabzonspor'un teknik direktörü, galibiyetin değerli olduğunu ancak daha iyi olmaları gerektiğini belirterek, "Oyuncu kalitesini arttırmamız gerekiyor. Çok çalışacağız, tekrarlar yapacağız. Daha iyi olacağız diye düşünüyorum." dedi.

"ONUACHU ÇOK KATKI SAĞLIYOR BİZE"

Avcı, maçın yıldızlarından Onuachu'ya özel bir paragraf ayırarak, "Sezon çok uzun olmasına rağmen sezonun golü diyebilirim. Hem kazanmada etkisi olan hem de fantastik bir gol. Çok katkı sağlıyor bize." şeklinde övgülerde bulundu.

"HOŞUMA GİTMEYEN BİR DURUMDU"

Maçın ilk yarısının performansına değinen Avcı, oyuncularının istenilen performansı göstermediğini belirterek, "İlk yarı ne hücum ne savunmada ikinci topları alamadık. Isınmada enerjimiz yüksek iyi değil şeklinde bilgi geldi." ifadelerini kullanarak eleştirilerde bulundu.

"DUYGULARINLA OYNAYAMAZSIN"

Avcı, takımın ikinci yarıdaki performansını analiz ederek, "Bunları görerek kazanabiliyorsak, bu bizim için değerli. Kazanmak ve gelişmek önemli. Duygularınla oynayamazsın." dedi.

Bu açıklamalarla birlikte Trabzonspor'un galibiyeti ve teknik direktör Abdullah Avcı'nın sert ifadeleri futbol gündeminin önemli konularından biri haline geldi.