Süper Lig'in heyecan dolu 20. haftasında Trabzonspor ile Antalyaspor arasında oynanan karşılaşmada, İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel'in attığı gol sonrasında yaşanan olaylar dikkat çekti. Jehezkel'in gol sevinci, ülkesinin siyasi gelişmelerine dair provokatif bir mesaj içeriyordu.

JEHESKEL'İN SEVİNCİNDE SKANDAL PROPAGANDA!

Gol sevincini kutlarken kolunda "7 Ekim saldırısının 100'üncü günü" yazılı bileklik ve Siyon yıldızını gösteren Jehezkel, büyük tepki çekti. Bu provokatif hareket, maç sonrasında geniş yankı buldu.

ADLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Jehezkel'in hareketi üzerine önemli bir açıklama yaparak, İsrailli futbolcu hakkında adli soruşturma başlatıldığını duyurdu. Tunç, "Bugün oynanan Antalyaspor-Trabzonspor Süper Lig müsabakasında attığı golden sonra İsrail’in #Gazze'de yaptığı katliamı destekleyen çirkin hareketi nedeniyle İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel hakkında Antalya Cumhuriyet Başsavcılığınca ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek’ suçundan adli soruşturma başlatılmıştır." şeklinde konuştu.

CHP'li adayın Türkmen çocuklar için söyledikleri olay oldu CHP'li adayın Türkmen çocuklar için söyledikleri olay oldu

TUNÇ'TAN SERT TEPKİ

Adalet Bakanı Tunç, aynı zamanda, "100 günü aşkın süredir, çocuk-kadın, genç-yaşlı demeden Gazze’de soykırım yaparak insanlık suçu işleyen İsrail’in saldırılarını bir kez daha lanetliyorum. Filistinli mazlumların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz." ifadeleriyle, Jehezkel'in provokatif eylemine sert bir tepki gösterdi.