Kahramanmaraş'ta yaşanan onlarca ölümcül ve yaralanmalı trafik kazası, bölge sakinlerinin tedbir taleplerini artırıyor.

Özellikle Kahramanmaraş Doğu Çevre Yolu, yoğun trafik akışı nedeniyle hem sürücülere hem de yayalara zorluklar yaşatıyor.

Hastane ve banka gibi önemli noktalara ulaşım sağlamaya çalışan yayalar, karşıdan karşıya geçmek için uzun süreler beklemek zorunda kalıyor ve bu süreçte büyük riskler alıyor.

AW133558_05

TRAFİK KAZALARININ BİLANÇOSU

Son bir yıl içinde karayolunda 10'dan fazla ölümcül kaza ve çok sayıda yaralanmalı kaza rapor edildi.

Bazı durumlarda sürücüler, yayalara çarpmamak için kendi hayatlarını tehlikeye atarken, yayalar da hızla ilerleyen araçlardan kaçarken hayatlarını kaybetti.

Karayolunun şehirlerarası bir güzergah olması, sorunun ciddiyetini artırıyor.

Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak

AW133558_04

ÜST GEÇİT TALEBİ

Yerel halk, karşıdan karşıya geçiş güvenliğinin artırılması için üst geçit gibi çözümler üretilmesini istiyor.

Ökkeş Kavgacı, karşıya geçişlerde yaşadığı zorlukları dile getirerek, "Araçlar çok hızlı geçiyor, bankalara ulaşmak için 15 dakika bekliyoruz. Üst geçit şart," ifadelerini kullandı. Süleyman Karataş ise yaşadığı tehlikeli anı, "Ayağımın üzerinden araç geçti, bir an önce üst geçit yapılmalı," sözleriyle aktardı. Ramazan Deligönül ve İbiş Kurt da bölge için üst geçidin önemini vurguladı.

AW133558_04

TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN DENETİMLER

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik şube ekipleri, karayolunun trafik güvenliğini sağlamak adına günün her saati aktif olarak denetim yapmaya devam ediyor. İki ekip, karşılıklı olarak 24 saat boyunca nöbet tutarak olası kazaların önüne geçmeye çalışıyor. Ancak vatandaşların üst geçit gibi kalıcı çözümlere olan ihtiyacı, yetkililer tarafından dikkate alınmayı bekliyor.

AW133558_02

AW133558_01

AW133558_03