AFŞİN’DE Kİ TOPLU BALIK ÖLÜMLERİ VATANDAŞLARI TEDİRGİN EDİYOR!

Afşin’de ki toplu Balık ölümleri vatandaşları tedirgin ediyor! Afşin’e bağlı Ortaklı mahallesinin hemen yanından geçen Ceyhan nehrinde 12 Temmuz’dan bu yana yaşanan toplu balık ölümleri bölgede yaşayan vatandaşları tedirgin ediyor.

AFŞİN’DE Kİ TOPLU BALIK ÖLÜMLERİ VATANDAŞLARI TEDİRGİN EDİYOR!

Pınarbaşı’ndan doğan ve özellikle de Afşin’in güney mahallelerinde Tarımsal sulama suyu olarak da kullanılan Ceyhan nehrinde yaşanan toplu Balık ölümleri vatandaşları korkutuyor.
Basın mensuplarına konuşan Ahmet Özdemir, 2 gün önce bir vatandaşımız Sosyal medya hesabımızdan paylaşmak üzere ölen balıkların videosunu gönderdi. Nehre geldiğimizde dehşet veren görüntülerle karşılaştık. Burada 10 farklı Balık türü yetişmekte ve vatandaşlar buradan bu balıkları tutarak yemekteydiler. Ancak yaşanan bu çevre felaketi dolayısı ile bu suda canlılar yetişmez oldu. Konuyu Tarım Müdürlüğüne bildirdik. Gelip numune aldılar dedi.
Bekir Polat ise, Bu suda çocuklarımız yüzüyor,balık tutuyorlar ve çiftçilerimiz Tarımsal sulama olarak kullanıyor. Bu görüntülerin ardından bu su ile yapılan faaliyetleri içimize sinerek yapamayacağız. Fabrika atıkları ve kanalizasyon atıkları su içerisinde ki Oksijeni bitirmiş durumda. Bu konunun bir an önce açığa çıkarılmasını istiyoruz ve bu ölümlere sebep olanları kınıyoruz dedi. Bölge halkı yetkililerin konuya duyarlılık göstermesini bekliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67