Salihli'de Orman Yangını: Ekipler Havadan ve Karadan Müdahalede Salihli'de Orman Yangını: Ekipler Havadan ve Karadan Müdahalede

Erzurum'da trajik olay! 16 yaşındaki İ.A., dün gece sokağa çıktığı için kendisini darbeden dayısı Murat T.'yi bıçaklayarak öldürdü. Olay, Yakutiye ilçesinde sabaha karşı saat 02.00 sıralarında meydana geldi.

ANNEANNESİNİN YANINA GELMİŞTİ

Bir hafta önce annesi ile yaşadığı Erzincan'dan Erzurum'a anneannesinin yanına gelen İ.A., dün akşam saat 21.00 sıralarında arkadaşları ile gezmek için dışarı çıkmıştı. Saat 23.00 sıralarında eve dönen İ.A., içkili olarak eve gelen dayısı Murat T. ile tartışmaya başladı. Tartışmanın sebebi ise İ.A.'nın akşamları sokağa çıkmasıydı.

BIÇAKLA SALDIRDI

İddiaya göre, dayısı Murat T. kendisine hakaret edip darbetmeye başlayınca İ.A. öfkesine yenik düşerek mutfaktan aldığı bıçakla dayısına saldırdı. Aldığı bıçak darbeleri sonucu Murat T., boğazından ve göğsünden kanlar içerisinde yere yığıldı.

YARALI DAYISINI TAŞIMAYA YARDIM ETTİ

Olayı gören İ.A.'nın diğer dayısı da eve geldi. İ.A., yaralı dayısını diğer dayısı ile birlikte asansöre taşıyarak ambulansa bindirdi. Bu sırada yaşananlar güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

KURTARILAMADI

Ağır yaralanan Murat T., ambulansla Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tüm müdahalelere rağmen Murat T. hayatını kaybetti.

20 SUÇ KAYDI ORTAYA ÇIKTI

Suç aleti ile birlikte gözaltına alınan İ.A.'nın 20 adet suç kaydı olduğu ortaya çıktı. İ.A.'nın 'Kasten yaralama, trafik güvenliğini tehlikeye düşürme, tehdit ve hakaret' suçlarından suç kaydı bulunduğu ve Erzincan Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube tarafından arandığı öğrenildi.

Editör: İsa Aslantaş