2017 yılında izleyicilerle buluşan ve gişede büyük bir başarı elde eden "Aile Arasında" filmi, ardından televizyon ekranlarında Aile dizisi olarak izleyici karşısına çıktı. Gülse Birsel'in kaleminden çıkan senaryo, Ozan Açıktan'ın başarılı yönetmenliğiyle buluşarak seyirciyle buluştu. Peki, bu komedi fenomeninin arkasındaki kadro, konu ve çekim yerleri neler?

Onur Seyit Yaran'dan yeni bomba: "Yandaki Oda"da nefes kesen bir rol! Onur Seyit Yaran'dan yeni bomba: "Yandaki Oda"da nefes kesen bir rol!

AİLE ARASINDA'NIN BAŞROLLERİ

Engin Günaydın, Demet Evgar ve Gülse Birsel'in başrollerini üstlendiği filmde, aynı zamanda Devrim Yakut, Erdal Özyağcılar, Derya Karadaş, Şevket Çoruh, Fatih Artman, Su Kutlu, Deniz Hamzaoğlu, Ayta Sözeri, Devin Özgür Çınar, Ünal Yeter ve Arif Erkin gibi deneyimli oyuncular da yer alıyor.

KOMEDİNİN MERKEZİNDEKİ HİKAYE

Gülse Birsel'in kaleminden çıkan senaryo, 21 yıllık ilişkisi aynı gün sona eren nevrotik Fikret ile müzikhol vokalisti Solmaz'ın yaşadığı komik olayları konu alıyor. Solmaz'ın kızı Zeynep'in Adanalı sevgilisiyle evlenme kararı, Fikret'i korku dolu bir maceraya sürüklüyor. Aile arasında düzenlenmesi planlanan sade bir nikah, damadın ailesinin ısrarıyla giderek karmaşık bir hal alır. Bu süreçte, Fikret ve ekip, silahlı, geleneksel ve kebapçı zinciri sahibi Adanalı aileyle anlaşmanın yollarını arar.

ÇEKİMLER: İSTANBUL VE ADANA'DA BÜYÜK BAŞARI

"Aile Arasında"nın çekimleri 26 Ağustos 2017'de başladı ve yedi hafta süresince tamamlandı. İstanbul çekimleri, Silivri'deki özel bir sette gerçekleştirildi. Film ekibi, bazı sahnelerin autentik atmosferini yakalamak için çekimlere Adana'da devam etti. Bu başarılı komedinin çekimleri, hem büyüleyici İstanbul manzaralarını hem de sıcak Adana atmosferini bir araya getirerek izleyicilere unutulmaz bir görsel deneyim sunmayı amaçlıyor.