Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesindeki vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini önemseyen AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, sosyal medya platformu X üzerinden önemli bir duyuru yaptı.

Görgel, Nurhak ilçesinde inşa edilen yeni hastane hakkında bilgi verirken, sağlık alanındaki ihtiyaçların karşılanmasına büyük katkı sağlayacak bu tesisin teknolojik donanımıyla da dikkat çekeceğini belirtti.

Nurhak Acil Durum Hastanesi, 15 dönüm arazi üzerine kuruluyor ve toplamda 50 yatak kapasitesine sahip olacak. Hastanede ayrıca 2 tam donanımlı ameliyathane ve 6 yoğun bakım odası da bulunacak.

Bu sayede Nurhak ilçesinde yaşayan vatandaşlar, daha kaliteli ve etkili bir sağlık hizmeti almanın yanı sıra acil durumlar için gerekli olan tıbbi müdahaleleri de bu hastanede sağlayabilecekler.

Fırat Görgel, bu önemli projenin ilçedeki hemşehrilerine büyük fayda sağlayacağını ve hayırlı olmasını diledi. Nurhak Acil Durum Hastanesi'nin tamamlanmasıyla birlikte bölgedeki sağlık hizmetlerinin daha da gelişeceği ve vatandaşların sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacağı umuluyor.

Gaziantep’ten Kahramanmaraş’a: Mutlu Kaya Büyükşehir Belediyesi’nde! Gaziantep’ten Kahramanmaraş’a: Mutlu Kaya Büyükşehir Belediyesi’nde!

Hastanenin teknolojik altyapısı, hastaların daha hızlı ve kesintisiz bir tedavi süreci geçirmelerini sağlayacak.

Sağlık alanındaki bu önemli gelişme, Nurhak ilçesinde yaşayan insanların sağlık sorunlarına daha hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edilmesine olanak tanıyacak.

Bu proje, bölgenin sağlık altyapısını güçlendirecek ve vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişmelerini sağlayacak.