Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığını yürüten Fırat Görgel’in Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından boşalan koltuğa Partinin iki numaralı ismi olan Cüneyt Doğan atanmıştı.

Kahramanmaraş'ta üniversite adaylarına tercih danışmanlık hizmeti Kahramanmaraş'ta üniversite adaylarına tercih danışmanlık hizmeti

Yeni olağan büyük kongrenin hazırlıklarını yapan Kahramanmaraş’ta yeni il başkanını belirlemek için temayül yapıldı.

Ak Parti Kahramanmaraş Teşkilatı yeni il başkanını belirlemek için teşkilat temayülüne gitti. Ak Parti Kahramanmaraş tarihinde ilk defa bir il başkanın belirlenmesi için teşkilat tümayülüne başvuruldu. 

Yarışa ise Mevcut İl Başkanı Cüneyt Doğan’ın yanı sıra önceki dönem Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, İl Başkan Yardımcıları Hakan Dereli, Ahmet Saka, Hanif Coşkun Ağdur, Ahmet Gülpak, Murat Şahin ve Ender Umut Papuçcu kıyasıya yarıştı.

Ak Partili üyeler tarafından oy kullanan 8 isimle ilgili sonucun her zamanki gibi burada açıklanmayacağı genel merkeze götürüldüğü öğrenildi.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı olarak belirlenen ismin ise bayram tatili dönüşü Pazartesi günü açıklanması bekleniyor.

Editör: İsa Aslantaş