AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından gerçekleştirilen toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçim kampanyasının başlangıcını işaret edecek olan olağanüstü kongrenin 7 Ekim tarihinde düzenleneceği kesinlik kazandı.

AK Parti, yerel seçimlerin ardından, önümüzdeki yıl içerisinde biri olağan, diğeri olağanüstü olmak üzere iki büyük kongre gerçekleştirme planını sürdürecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde gerçekleştirilen son MYK toplantısında, partinin dördüncü olağanüstü kongresi ile 31 Mart'ta düzenlenecek yerel seçimler ana gündem maddesi oldu.

Toplantıda, olağanüstü kongre için 7 Ekim tarihinin kesinleştiği ve kongre kararının 5 Eylül'de yapılacak Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında resmen alınacağı belirtildi.

ak-parti-yerel-secimler-oncesi-il-baskanliklarini-degistiriyor

Olağanüstü kongre süreci boyunca, AK Parti'nin temel kadrosunun yenileneceği belirtiliyor.

Yerel seçimlerin sona ermesinin ardından, mahalle, belde, ilçe ve il düzeyindeki kongreler ile olağan kongre süreci başlayacak ve bu süreç 2024 sonbaharında büyük olağan kongre ile sona erecek.

AK Parti MYK toplantısında Teşkilât Başkanı Erkan Kandemir, kongre ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi.

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Bayramda Arayacak Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Bayramda Arayacak

İl ve ilçe teşkilâtlarında yapılan revizyon çerçevesinde, belediye başkanı veya belediye meclis üyeliği hedefleyen il ve ilçe başkanlarının görevlerinden ayrılma talimatı doğrultusunda, şu ana kadar 21 il başkanının yerine yeni isimlerin atanmış olduğunu ifade eden Kandemir, il ve ilçe yöneticilerindeki değişimlerin devam edeceğini duyurdu.

(Kaynak: Milliyet)