Ak Partide 31 Mart seçimleri için tüm hazırlıklarını tamamlarken adaylarını da açıklamaya başladı. 18 Ocak Çarşamba günü Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklayacak olan Ak Parti, İlçe adaylarıyla ilgili de çalışmaların startını verecek.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına mevcut il başkanı Av. Fırat Görgel’in gösterilmesine kesin gözle bakılırken, özellikle yıkımın çok olduğu Dulkadiroğlu ile Onikişubat ilçelerine gösterilecek isimler ise merakla bekleniyor.

Ak Parti ilçelerde gösterilecek adaylar konusunda ankete dayalı sistemi kriterlerden biri olarak kabul ederken, yıllardır partinin içerisinde görev alan, sivil toplum örgütü başkanlığıyla da dikkat çeken Belediye Başkan Aday Adayı Ahmet Kılçık’ın isminin ön plana çıktığı belirtildi.

Kahramanmaraş'ta 18 yaş üzerine müjde: OGM memur alımını başlatıyor Kahramanmaraş'ta 18 yaş üzerine müjde: OGM memur alımını başlatıyor

Ak Partinin çeşitli yönetim kademelerinde görev alan Kılıçık’ın, halk tarafından istendiği, bu konuda da genel merkez tarafından yapılan çalışmaların ardından önemli bir isim olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın masasında olduğu öne sürüldü.