Kırıkkale'nin Karakeçili ilçesinin AK Parti Belediye Başkanı adayı H.Ö.'ün, devlet memurlarının da dahil olduğu bir suç örgütüne yönelik açılan davada yargılandığı ortaya çıktı.

Sözcü gazetesinden Can Bursalı'nın haberine göre, 2020 yılında MİT, İstanbul, Ankara, İzmir, Kırşehir ve Kırıkkale'deki Göç İdaresi Müdürlüğü personelinin vatandaşlık işlemlerinde sahtecilik yaptığını tespit etti.

Şüpheliler fiziki ve teknik takibe alındı. Ülkeye giriş yapmak isteyen yabancı uyruklu kişilere Türkiye Cumhuriyeti istisnai vatandaşlık işlemi, oturma ve çalışma izni işlemlerinin usulsüz bir şekilde yapıldığı, rüşvet ve haksız menfaat sağlandığı belirlendi. Hazırlanan iddianamede, grubun liderlerinin C.A. ve S.T. olduğu belirtildi.

AK PARTİ ADAYI DA SANIKLAR ARASINDA

AK Parti'nin Karakeçili Belediye Başkan adayı H.Ö. ve 57 kişi de davanın sanıkları arasında yer aldı. Nüfuz ticareti, suç örgütü kurma, resmi belgede sahtecilik, kamu kurumlarının araç olarak kullanılması yoluyla dolandırıcılık suçlamalarıyla yargılanan H.Ö., 4 gün gözaltında kaldıktan sonra serbest bırakıldı. Yargılama sürecinde 25 kişi tutuklandı. H.Ö.'e 4 ayrı suçtan 29 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Ölen borçlusunun mezarını açtı, mezarı ateşe verip cesedi yakmak istedi Ölen borçlusunun mezarını açtı, mezarı ateşe verip cesedi yakmak istedi

SİYASİ GEÇMİŞİ VE SAVUNMASI

H.Ö., 2014'ten 2019'a kadar Karakeçili Belediyesi'ni yönetti ve 2019'da yapılan seçimde Cumhur İttifakı ortağı MHP'nin adayına 19 oy farkla kaybetti. H.Ö., suçlamalar hakkında, "Siyasetçiyiz, vatandaş yardım istediğinde ilgili kurumları arıyoruz. Bunlar normal şeyler" şeklinde savunma yaptı.

(Kaynak: Sözcü)