AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Şahin, sosyal medya platformu X üzerinden önemli bir duyuru yaptı. 

Şahin, Sağlık Bakanlığı tarafından 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında Kahramanmaraş'a büyük bir sağlık kadrosu kazandırıldığını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş'tatoplamda 219 hekim kadrosu sağlandı. Bu hekimlerden 41'i uzman tabip, 178'i ise tabip olarak görev yapacağı belirtildi.. Hekimlerin atanmasıyla birlikte Kahramanmaraş'ın sağlık hizmetlerinin daha da güçleneceği ifade ediliyor.

Şahin açıklamasının devamında, bu önemli gelişme için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve Sağlık Bakanlığı'na teşekkürlerini iletti.

Kahramanmaraş'a kazandırılan bu sağlık kadrosunun ilin sağlık altyapısını daha da güçlendireceği ön görülüyor. 

Sağlık sektöründeki bu önemli adımın, sağlık hizmetlerinin kalitesini artırarak vatandaşlara daha iyi bir sağlık hizmeti sunulmasına katkı sağlayacağı belirtiliyor.

Bu gelişme, Kahramanmaraş'taki sağlık alanında önemli bir iyileşmeyi temsil ediyor.

Sağlık Bakanlığı 112.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kapsamında ilimize 41 Uzman Tabip ve 178 Tabip olmak üzere 219 Hekim kadrosu kazandırdık.

Kahramanmaraşlılar dikkat! AKEDAŞ 28 Eylül Perşembe elektrik kesintilerinin yapılacağı ilçeleri açıkladı! Kahramanmaraşlılar dikkat! AKEDAŞ 28 Eylül Perşembe elektrik kesintilerinin yapılacağı ilçeleri açıkladı!