Siyasi gündem, yerel seçim hazırlıklarıyla hareketlenmeye devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) açıkladığı adaylar, özellikle Hatay'da merak konusu olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6 Şubat'ta Kahramanmaraş için açıkladığı radikal karar dikkatleri üzerine çekiyor. Ankara ve İzmir adaylarının da netleştiği belirtiliyor.

erdogan-yerel-secim-karari

ERDOĞAN'IN RADİKAL KARARI: KAHRAMANMARAŞ'TA FIRAT GÖRGEL

Kulislerde dolaşan bilgilere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat'taki depremlerden etkilenen illerin belediye başkanları için kritik bir karar verdi. 

Kahramanmaraş'ta mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün yerine, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel'in aday gösterileceği ifade ediliyor.

hayrettin-gungor-firat-gorgel

Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme! Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme!

(Hayrettin Güngör - Fırat Görgel)

Bu kararın deprem bölgesindeki illerde etkili olacağı konuşuluyor.

SANDIKLAR 79 GÜN SONRA HAREKETLENECEK

Türkiye, 79 gün sonra yerel seçimler için sandık başına gidecek. 15 Ocak'ta siyasi partilerin adaylarını açıklaması beklenirken, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'na rakip olarak Murat Kurum'un ismi öne çıkarken, Ankara, İzmir ve deprem bölgesindeki illerin adayları da merak konusu oldu.

DEPREM BÖLGESİNDE ADAYLAR NETLEŞİYOR

Kahramanmaraş merkezli depremlerde ciddi yıkımların yaşandığı Hatay'da CHP, mevcut Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı yeniden aday gösterirken, Erdoğan'ın Kahramanmaraş'taki radikal kararı gündemi sarsmış durumda.

İZMİR VE ANKARA'DA KESİNLEŞEN ADAYLAR

Ankara'da uzun süredir gündemde olan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un adaylığının kesinleştiği konuşulurken, İzmir'de ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın adaylığının netleştiği ifade ediliyor. 15 Ocak'ta açıklanacak diğer adaylarla birlikte yerel seçim yarışı daha da kızışacak gibi görünüyor.

640xauto-2

(Altınok ve Dağ)