Afet Koordinasyon Merkezi, 14 Şubat Çarşamba günü Kahramanmaraş'ın çeşitli ilçelerinde hava durumuyla ilgili önemli bir uyarıda bulundu.

Başkan Görgel: “Şehrimiz Daha Modern Altyapıya Kavuşuyor Başkan Görgel: “Şehrimiz Daha Modern Altyapıya Kavuşuyor

YAĞIŞ BEKLENEN İLÇELER

Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamaya göre, Afşin, Elbistan, Ekinözü, Göksun ve Nurhak ilçelerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Onikişubat, Dulkadiroğlu, Andırın, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerinde ise sağanak yağış görülebilir.

TEDBİRLER ALINMALI

Gece saatlerinde başlayacak olan yağışların gün boyunca devam etmesi öngörülüyor. Bu durumda meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmaları önem taşıyor. AKOM, vatandaşları herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları durumunda 112 Acil Çağrı Merkezi ve ALO 153'ten Afet Koordinasyon Merkezi'ne (AKOM) ulaşmaları konusunda uyarıyor.

Kahramanmaraş genelinde beklenen yağışlar nedeniyle vatandaşların dikkatli olması ve gerekli önlemleri alması önemlidir. Afet durumlarında yetkililere hızlı bir şekilde ulaşabilmek için gerekli iletişim numaralarının bilinmesi önemlidir.

Yağış-1

Editör: İsa Aslantaş