Trabzonspor galibiyetinin ardından sahadaki saldırıların ardından ligden çekilme kararı alan Fenerbahçe'de eski yöneticiler, Başkan Ali Koç ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Görüşmelerde ligden çekilme konusu masaya yatırılırken, eski yöneticilerden Koç'a net bir tavsiye geldi: Ligden çekilme!

Hürriyet'in haberine göre, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu eski başkanı Vefa Küçük, "Müşterek nokta; yönetime her türlü desteği verelim ama ligden çekilmeyelim oldu" dedi.

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden Abdullah Kiğılı ise daha sert ifadeler kullanarak, "Ligden çekilmeyi aklınızdan çıkartın. Bunu yapsanız bile unutmayın ki TFF aynı, hakemler aynı, PFDK aynı, hepsi aynı" ifadelerini kullandı. Kiğılı ayrıca Aziz Yıldırım ve Ali Koç'u bir araya getirmek için elinden gelen her şeyi yapacağını bildirdi.

Kerem Aktürkoğlu'ndan Skandal Hamle! Taç Atma Sözünü Tutmadılar! Kerem Aktürkoğlu'ndan Skandal Hamle! Taç Atma Sözünü Tutmadılar!

Şekip Mosturoğlu ise kademeli bir tepki önererek, "En hafif tepkiden en ağıra doğru hareket etmeliyiz. 2 Nisan sonrası her maça siyah forma ve protesto pankartları ile çıkılabilir. Deplasmana taraftar götürmemek bile bir tavırdır" dedi.

Eski yöneticilerden Metin Şen ise Ali Koç'a görüşlerini aktararak, "Kontrolsüz güç, güç değildir. Alınacak karardan sonra tek zarar gören Fenerbahçe olmamalı. Ligden çekilmek kolay değil, çok fazla dinamikleri var" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin eski başkan adayı ve yöneticisi Hulusi Belgü ise ligden çekilme kararı sonrası yaşanacak olası mali tabloya dikkat çekerek, hisse senetlerinde yaşanacak düşüşün ve SPK'nın tavrının ne olacağı gibi konuları gündeme getirdi.

Toplantıda genel olarak ligden çekilme fikrine karşı çıkılırken, yönetime her türlü desteğin verileceği mesajı verildi. 2 Nisan'daki olağanüstü genel kurulda ne karar çıkacağı ise merakla bekleniyor.