İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülke genelinde huzur ve düzeni bozanlara yönelik operasyonların devam ettiğini duyurdu.

İstanbul merkezli 7 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "MAHZEN-15" operasyonlarıyla, "Çetinler" olarak bilinen Özay Çetin ve Mert Çetin'in liderliğini yaptığı Organize Suç Örgütü çökertildi.

OPERASYONDA 109 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonlar kapsamında örgüt elebaşlarının da aralarında bulunduğu toplamda 109 şüphelinin yakalandığını belirtti. Yerlikaya, "Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine, halkımızın huzurunu bozanlara hayatı dar edeceğiz" dedi.

Milyonluk kazançla kandırıyorlar ama işlem başına ceza var Milyonluk kazançla kandırıyorlar ama işlem başına ceza var

SUÇLAR VE ELE GEÇİRİLENLER

Operasyonlar neticesinde yapılan çalışmalar sonucunda, şüphelilerin uyuşturucu madde ticareti, kasten öldürmeye teşebbüs, silahla yaralama, işyeri kurşunlama ve yağma gibi suçları işlediği tespit edildi.

Ele geçirilenler arasında 7 adet ruhsatsız tabanca, 4 kg eroin, 2 kg metamfetamin, muhtelif miktarda esrar, bonzai, kokain ve uyuşturucu hap, çok sayıda şarjör, fişek ve Türk Lirası bulunuyor.

POLİS VE SAVCILARA TEŞEKKÜR

Bakan Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren emniyet güçlerini ve İstanbul Başsavcılığını tebrik ederek, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" ifadelerini kullandı.