Ramazan'da Mescid-i Aksa'ya Giriş Yasak mı? Netanyahu'dan Tepki Çeken Karar! Ramazan'da Mescid-i Aksa'ya Giriş Yasak mı? Netanyahu'dan Tepki Çeken Karar!

AZERBAYCAN Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yerel televizyon kanallarına yaptığı değerlendirmelerde, Karabağ Savaşı'na dair önemli bilgiler paylaştı. İşte Aliyev'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

ERDOĞAN VE PUTİN İLE YOĞUN DİPLOMATİK TEMASLAR

Aliyev, Karabağ Savaşı sırasında gerçekleştirdiği telefon görüşmelerine odaklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile en çok görüştüğünü belirten Aliyev, bu görüşmelerin önemine vurgu yaptı.

re2-rsow

ERDOĞAN'IN DESTEĞİNİN ÖNEMLİLİĞİ

Savaşın ilk gününden son gününe kadar Erdoğan'ın Azerbaycan'a sağladığı siyasi ve manevi destek üzerinde duran Aliyev, bu desteğin sadece Azerbaycan halkına değil, aynı zamanda savaşa müdahale etmek isteyenlere yönelik güçlü bir mesaj olduğunu ifade etti. Aliyev, "Erdoğan'ın desteği, Azerbaycan için bir dayanışma mesajından öte, 'karışmayın' mesajıydı ve Azerbaycan halkı bunu asla unutmayacaktır." dedi.

ŞUŞA'NIN KURTARILMASI VE ERDOĞAN'IN KUTLAMASI

Aliyev, Şuşa'nın işgalden kurtarılmasının ardından Erdoğan'ın kendisini ilk kutlayan kişi olduğunu belirterek, "Eğer ülkemizle ilgili ciddi bir konu ortaya çıkarsa, ilk arayacağım ve bilgilendireceğim kişi tabii ki kardeşim Recep Tayyip Erdoğan olur." sözleriyle Erdoğan ile olan güçlü bağlarını vurguladı.