Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara, İstanbul, İzmir milletvekilleri ve teşkilat yöneticileri ile yaptığı toplantılarda önemli açıklamalarda bulundu.

Bu toplantılarda, şehirleri hizmetle buluşturmak ve seçimleri kazanmak amacıyla yoğun bir çaba harcanacağı vurgulandı. İşte toplantılardan alınan önemli mesajlar:

MİLLETVEKİLLERİNİN BELEDİYE BAŞKANI ADAYLIĞI GÜNDEMDE DEĞİL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz hafta üç büyük şehrin belediye başkan adaylarını belirlemek üzere yürütülen istişare süreci kapsamında milletvekilleri ve teşkilat yöneticileriyle ayrı ayrı toplantılar gerçekleştirdi.

Erdoğan'ın bu toplantılarda, milletvekillerinden belediye başkanı adayı göstermeyi düşünmediği ve "Bizim milletvekili arkadaşlarımızın dışında da çok donanımlı arkadaşlarımız var" dediği belirtildi.

erdogan-recep-tayyip-2-1-usyw

İSTANBUL İÇİN ESNETEBİLİR

Öte yandan, Erdoğan'ın milletvekillerinden belediye başkan adayı göstermeme kararını sadece İstanbul için esnetebileceği konuşuluyor.

Bu durum, İstanbul'un özel bir strateji gerektirmesi ve önemli bir seçim hedefi olarak öne çıkmasından kaynaklanıyor.

ÖNEMLİ SÜREÇ BAŞLIYOR

Erdoğan, yaptığı konuşmalarda, "Çok önemli bir sürece giriyoruz. Bu süreci en iyi biçimde değerlendirmemiz lazım. Sürekli sahada olup vatandaşla iç içe olacağız. Tek hedefimiz, şehirlerimizi yeniden hizmetle buluşturmak ve bunun için seçimi kazanmak. Özellikle İstanbul'u kazanacağız, hazırlığımızı buna göre yapıyoruz. Adaylar açıklandıktan sonra herhangi ayrışma olmadan, aday olan olamayan herkes birlikte çalışacak" şeklinde ifadeler kullandı.

1.1 MİLYON SEÇMEN PİŞMAN

AK Parti, özellikle İstanbul'da bir strateji belirleyerek seçimleri kazanma hedefinde.

Yapılan araştırmalara göre, 2019'da Ekrem İmamoğlu'na oy verip pişmanlık yaşayan yaklaşık 1.1 milyon seçmenin bulunduğu belirlendi.

AK Parti, bu kesimi kazanarak "hizmet odaklı başkan" isteyen seçmenin oyunu almayı amaçlıyor.

Yargıtay'dan Dönüm Noktası: WhatsApp Mesajları Artık Delil Olarak Geçerli Yargıtay'dan Dönüm Noktası: WhatsApp Mesajları Artık Delil Olarak Geçerli

miting003-memz