MKE Ankaragücü ile Çaykur Rizespor arasında 11 Aralık tarihinde oynanan maçın ardından yaşanan olaylarda, dönemin Ankaragücü Başkanı Faruk Koca'nın, müsabakanın hakemi Halil Umut Meler'e yönelik gerçekleştirdiği yumruk atma olayı gündemi sarsmıştı.

BEDAVA CANLI MAÇ İZLE Kayserispor Ankaragücü 24 Şubat Bein Sports LİNK BEDAVA CANLI MAÇ İZLE Kayserispor Ankaragücü 24 Şubat Bein Sports LİNK

Yaşanan bu olayın ardından Faruk Koca, tutuklanarak Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderilmişti. Ancak bugün, Koca'nın avukatlarının yapmış olduğu itiraz sonucunda, mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakıldı.

FARUK KOCA, TANDOĞAN TESİSLERİ'NDE TARAFTARLARLA BULUŞTU

Tandoğan Tesisleri, Ankara - Öğlen saatlerinde serbest bırakılan Faruk Koca, akşam saatlerinde MKE Ankaragücü'nün Tandoğan Tesisleri'nde nöbet tutma kararı alan sarı-lacivertli taraftarlarla bir araya geldi. Binlerce taraftar, Faruk Koca'yı coşkuyla havai fişekler ve meşalelerle karşılayarak sevgi gösterisinde bulundu.

"HAYATIMDAKİ İLKELERDEN ASLA TAVİZ VERMEM"

Faruk Koca, taraftarlarının sevgi gösterisi karşısında yaptığı açıklamada, hayatta edindiği ilkelere bağlı kalmaktan asla taviz vermediğini belirtti. "Haksızı, hırsızı haklı çıkaracak sebep vermememiz lazım" diyen Koca, yaşanan olaylar neticesinde hukuki süreçte bulunduğunu ve adli kontrolle serbest bırakılmasının ardından taraftarlarla buluştuğunu ifade etti.

Aynı zamanda, bütün kulüplerin ve taraftarların beklediği en önemli şeyin adalet olduğunu vurgulayan Koca, çoluk çocuğunun rızkını keserek stada gelen insanların, futbol maçını izlemenin en büyük lüksleri olduğunu dile getirdi.

Empati çağrısında bulunan Koca, insanların hukukunu çiğnememek için toplum olarak daha fazla anlayış gösterilmesi gerektiğini belirtti.