Eyüpspor Teknik Direktörü Arda Turan, Hürriyet Gazetesi'ne açıklamalarda bulundu. İstanbul ekibiyle çok başarılı bir sezon yaşayarak takımını Süper Lig'e yükselten Turan, ligdeki hedeflerini anlattı.

Genç teknik adam Galatasaraylı olduğu için gelecek sezon sarı-kırmızılı ekibe karşı puan alamayacağı yönündeki eleştirilere de çok kızdı. İşte Arda Turan'ın açıklamalarından öne çıkanlar...

"CITY, F.BAHÇE YA DA G.SARAY DEĞİLİZ"

Biz Manchester City değiliz, biz Galatasaray, Fenerbahçe de değiliz. O yüzden biz her dinamiği ve her parametreyi kendimize almalıyız ve bakmalıyız maçtan önce. Tabii ki kendimizi düşüneceğimiz kendi özelliklerimizi çıkaracağımız maçlar da olacak ortaya. Ama rakibimizi önemseyeceğimiz, rakibimizi düşüneceğimiz maçlar da olacak.

Eğer ben buraya çıkıp kendimize bakacağız kendi oyunumuzu oynayacağız her maçta dersem size yalan söylemiş olurum. Bu doğru değil. Bizim böyle güçlü bir takımımız olmayacak daha dar bir bütçemiz olacak. O günün şartlarına göre oyunun hangi tarafı oynanması gerekiyorsa onu oynayacağız. Savunmaysa savunma, mücadeleyse mücadele.

Bazen belki ikinci topu atıp ikinci topu almaya oynayacağız ama bunlar ne olursa olsun bir doğaçlama olmayacak. Bir planlama dahilinde olacak. Sahanın içinde ne yaparsanız yapın bunu daha önce oyuncularınızla çalışmış ve onları hazırlamış olmanız lazım ki onları ikna edebilesiniz.

Fenerbahçe'de Transfer Gündemi: Mourinho ve Batshuayi Arasındaki Görüşme Detayları! Fenerbahçe'de Transfer Gündemi: Mourinho ve Batshuayi Arasındaki Görüşme Detayları!

"BEN GALATASARAYLIYIM AMA..."

Galatasaray’ın çok büyük bir avantajı var. Bu avantajı kaybetmeyeceğini düşünüyorum, kulüp geleneği…
Saklamaya, gizlemeye gerek yok ben çok iyi Galatasaraylıyımdır, Galatasaray kökenliyimdir.

Galatasaray’ın şampiyonluk için çok büyük avantajı vardır. Galatasaray inşallah şampiyon olur, bunu da gönülden istiyorum.

Şöyle de bir durum var, Galatasaray altyapısında öğrendiğim şey giydiğin formanın, bulunduğun kulübün hakkını vermek. Bizimle ilgili yapılan yorumlar var, 'Galatasaray'ın seneye 6 puanı garanti' gibi.

Biz oyuna hizmet eden insanlarız. Ben Manisaspor formasıyla geldiğimde de 78. dakika da 2-2 yaptık maçı. Asisti de ben yaptım. Hayatım boyunca bulunduğum yerde giydiğim formanın her zaman hakkını verdim. O yüzden en iyi mücadelemizi de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a karşı vermek istiyoruz. Çünkü en iyi rakiplerimiz olacak.

Biz oyunu böyle geliştirebiliriz. O yüzden bunlar üzücü cümleler. Oyuna böyle bakmayalım, oyun böyle bir şey değil. İnsanlar küme de düşebilir, şampiyon da olabilir bu oyunun eğlencesini keyfini sürmeye bakalım.

Editör: İsa Aslantaş