Soğuk Hava Ardahan'ı Sarstı: Sıcaklık Eksi 3 Dereceye Düştü

Ardahan'da hava sıcaklığı, özellikle gece saatlerinde etkili olan soğuk hava dalgasıyla birlikte sıfırın altında 3 dereceye kadar düştü. Bu durum, kentte örümcek ağları ve ağaçların kırağı ile kaplanmasına neden oldu.

Göle İlçesi Termometreleri Eksi 3 Dereceyi Gösterdi

Dün gece Ardahan genelinde yaşanan soğuk hava etkisi, Göle ilçesinde daha da belirginleşti. Termometreler, ilçede sıfırın altında 3 dereceyi göstererek soğuğun etkisini artırdı. Bu soğuk hava ve sis, örümcek ağları ile ağaçları kırağa büründürdü, aynı zamanda bitkileri beyaza bürüdü.

Fransa'da Yakalanan PKK Üyesi Türkiye'ye İade Edildi: Emniyet Operasyonla Darbe Vurdu Fransa'da Yakalanan PKK Üyesi Türkiye'ye İade Edildi: Emniyet Operasyonla Darbe Vurdu

İsmail Kahya: "Kış Beklediğimizden Erken Geliyor"

Ardahanlılar, bu yıl havanın beklenenden daha erken soğuduğunu ifade ediyor. İsmail Kahya, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Şu anda sıcaklık eksi 3 derece ve ağaçlar soğukla birlikte kırağı tutmuş durumda. Biz 12'nci aya kadar hava sıcaklıklarının iyi gideceğini tahmin ediyorduk. Ama maalesef yanıldık. Kış, beklediğimizden de erken geldi" şeklinde konuştu. Ardahanlılar, kışın etkisinin daha da artacağına ve soğukların daha da şiddetleneceğine dair endişelerini dile getiriyor.