Babacan, “14 Mayıs’ta öyle bir kazanacağız ki bir kaybeden olmayacak. 86 milyonun iktidarı olacağız. Sadece seçimi kazanmayacağız. Birleşe birleşe Türkiye’yi kazanacağız. Kurucu İl Başkanımız İrfan Karatutlu, milletvekili adayımızdır. Yine, adaşım, nam-ı diğer ‘Atom Karınca’ Ali (Öztunç) Bey ve donanımlı adaylarımızla Kahramanmaraş’ın sesi daha gür çıkacak, mecliste daha güçlü temsil edilecek. Biz, yerli ve milli adaylarımızla sahadayız. İnşallah bu seçimi birleşe birleşe kazanacağız. Maraş’a hizmetkâr olmak için şimdiden hazırız” dedi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan ile bir dizi ziyaretler için geldiği Kahramanmaraş’tan önemli mesajlar verdi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nden taciz iddialarına yanıt Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nden taciz iddialarına yanıt

Ziyaretlerine Kapıçam Mezarlığı’ndaki deprem şehitlerinin mezarlarına karanfil bırakıp dualar ederek başlayan Babacan, buradan şehir merkezine geçerek, Kahramanmaraş’a mezar olan Ebrar Sitelerinin enkazına karanfil bıraktı. Bir sonraki ziyaretini Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu ve yönetim kurulu üyelerine yapan Babacan, oda faaliyetleri, Kahramanmaraş ekonomisinin durumu, depremin iş dünyasına etkileri ve sanayicilerimizin beklentileri hakkında bilgi aldı; deprem sonrası normalleşme sürecinin yönetimi, Afet Eylem Planının uygulanması, iş dünyasının ve esnafların sorunlarının çözümünü anlattı.

Babacan, daha sonra Deva Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin ortak adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Kahramanmaraş 2. sıra Milletvekili Adayı gösterilen Uzm. Dr. İrfan Karatutlu’nun Onikişubat Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışına katıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş 1. sıra Milletvekili Adayı Ali Öztunç, Milletvekili Adayları Mehmet Bağlar, Aziz Cem Güner, ittifakın il ve ilçe başkanları ile partililerin de katıldığı açılışa vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.  

KARATUTLU: ÇALIŞAN TÜRKİYE'NİN SESİ OLACAĞIZ!

Seçim Koordinasyon merkezinin açılışında selamlama konuşması yapan CHP Kahramanmaraş 2. sıra Milletvekili Adayı Uzm. Dr. İrfan Karatutlu, şöyle konuştu: “Kahramanmaraş olarak çok büyük acılar yaşıyoruz. Acılar paylaştıkça azalacaktır. Hep birlikte olacağız, hep birlikte bu acıların üstesinden geleceğiz. Yaklaşık 1,5 yıl boyunca 6’lı masada Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Sayın Meral Akşener, Sayın Ali Babacan, Sayın Temel Karamollaoğlu, Sayın Ahmet Davutoğlu ve Sayın Gültekin Uysal'ın birlikteliğinde birliktelikle bugünlere geldik. İnşallah biz bu birlikteliği, seçimde milletvekili sayımızı arttırarak taçlandıracağız. Biz, bu şehirde en kaliteli listeyi yapmış Millet İttifakıyız. Bugün hepsi birbirinden değerli, hepsi birbirinden yerli ve milli adaylarımız var. İşte birinci sıra adayımız Sayın Ali Öztunç üçüncü sırada Mehmet Bağlar, dördüncü sırada Ejder Kaygusuz, beşinci sırada Naile İşlek Hanımefendi, altıncı sırada Tufan Yanar, yedinci sırada Aziz Cem Güner ve sekizinci sırada Çağatay Atasay var. Biz, Millet İttifakı’nın bileşenleri olarak en mükemmel listeyi yaptık ve güçlü bir birlikteliğe imza attık. Biz diyoruz ki; basitçe verin yetkiyi, görün etkiyi Kahramanmaraş için. Bunu söylüyoruz. Evet. Biz, yetkiyi aldığımızda göreceksiniz; çalışan Türkiye'nin sesi olacağız. Biz yetkiyi aldığımızda baharların geldiğini göreceksiniz.”

ÖZTUNÇ: İTHAL ADAYA OY VERMEYİN!

Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş 1. sıra Milletvekili Adayı Ali Öztunç, yerli ve milli vurgusu yaparak şu ifadelere yer verdi: “Sevgili hemşehrilerim. Sandığa gittiğinizde tek bir şeye bakın. Milletvekili aday listelerine bir bakın şöyle. Kim yerli, kim Kahramanmaraşlı, kim ithal? İthal adaya oy vermeyin diyorum. Birileri, Maraş kalemiz, kimi göndersek kazanır, diyor. Ceketini gönderiyor. Ben de diyorum ki değerli hemşehrilerim! ceketi iade edin, iade edin. Bu seçim Kahramanmaraş özeli için söylüyorum: Bu seçim benimle Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör arasındaki bir seçimdir. Kahramanmaraşlı, Hayrettin Güngör'den memnunsa gitsin oyunu AK Parti'ye versin. Memnun değilse işte rakibi benim rakibi. Şimdi Türkiye'nin yetiştirdiği en zeki insanlardan birisi. Türk ekonomisinin en önemli insanlarından isimlerinden birisi. Dünyada, ekonomide Türk dendiği zaman ilk ikiye giren en önemli isimlerden birisi Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız, sevgili Genel Başkanımız Ali Babacan'a da hoş geldiniz, şeref verdiniz diyorum efendim.”

BABACAN: MARAŞ’A HİZMETKÂR OLMAK İÇİN HAZIRIZ

Vatandaşların alkışlarıyla platforma çıkan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan 14 Mayıs seçimleri için milletin zaferinin yakın olduğunu belirterek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Hükümetin kötü yönetimini ve yanlış politikalarını eleştiren Babacan, Türkiye’nin deprem gerçeğine rağmen imar affını getirenlerin göz göre göre cinayet işlediğini söyledi. Babacan, “Su dolu tankerler varken vatandaşı susuz bırakan bu iktidarın, televizyonlarda ‘Uzaya gidiyoruz’ diyerek beceriksizliklerini gizlemeye çalıştığını görüyoruz. İktidarımızın ilk gününden itibaren afet yönetimi gündemimiz olacak. Bunların yaptığı gibi, ‘imar barışı’ derken güvencesiz binaları, ‘ruhsatlı mezarlara’ çevirmeyeceğiz. Bir önceki seçimde imar aflarını en önemli proje olarak sunanlar kendileri değil miydi? İmar aflarını öve öve destek istedi. Şimdi de ‘Katalog suç yapacağız’ diyorlar. Kendi gölgeleriyle kavga ediyorlar” diye konuştu.

“İNSANLARIMIZIN HAYATI, TEK KİŞİNİN İKİ DUDAĞI ARASINA SIKIŞMAYACAK”

İki sene önce DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Kongresi’nde, Kahramanmaraş’ın deprem gerçeğine dikkat çektiğini hatırlatan Babacan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bazı semtlerin oturduğu zemin son derece tehlikeli. Acilen kentsel dönüşüm gerekiyor, dedim. O konuşmayı yaptığım otel yıkıldı, enkazdan tek bir sağ vatandaşımız çıkmadı. Kaza geliyorum demez ama deprem geliyorum diyor. Tek merkezden yönetilen, her şeye tek kişinin karar verdiği dönemi sona erdireceğiz. İnsanlarımızın hayatı, tek kişinin iki dudağı arasına sıkışmayacak. Haksız ve orantısız rant oluşturan, insanımıza ve doğaya zarar veren zararlı işleri tarihe gömeceğiz. Devletimizin gücünü, her bir vatandaşımızın yaşamıyla, sağlığıyla, mutluluğuyla, zenginliğiyle sağlayacağız. Olmadık çılgın projelerle vatandaşın vergisini heba etmeyeceğiz. 14 Mayıs’ta inşallah öyle bir kazanacağız ki bir kaybeden olmayacak. Tüm Türkiye kazanacak. 86 milyonun iktidarı olacağız. Bir tane kaybedenin de iktidarı olacağız. Şu anda ülkeyi yönetenler kutuplaştırma üzerinden yönetiyor. Sürekli düşman arayışındalar. Ya sen kiminle savaşıyorsun? Sosyal medyadaki profil fotoğrafını değiştirmiş. Arkadaş, meşru demokratik siyasetin gereği olan bir seçime gidiyoruz, savaşa değil… Yeter bu kavga gürültü.”

“HAYAL SATMIYORUZ, HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BURADAYIZ”

Vatandaşlara hayal satmadıklarını ve gerçekçi projeleri daha kaliteli ve daha uyguna mal edeceklerini dile getiren Babacan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Biz vatandaşlarımıza hayal satmıyoruz, satmayacağız. Vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmek için buradayız. Haberlerde gördüğünüz projeler önemlidir ama biz onları daha ucuza mâl edeceğiz. Daha iyisini daha ucuza mâl edeceğiz. Ülke, vatandaşımızın zenginliğiyle güçlenecek. Tek tek sizin sahip olduğunuz güvenli hayat ile gurur duyacaksınız. 6 Şubatlardaki ihmaller bir daha tekrarlanmasın diye çalışıyoruz. Yeni yaşamı kurmak zorundayız. Hata yapma hakkımız yok. Rehavete kapılmaya, ihmal etmeye, Maraş’ın ihmaline göz yumma hakkımız yok. Afet anında Maraş’ı kendi kaderine mahkûm eden iktidarlara tahammülümüz yok. Kızılay’ı, AFAD’ı birilerinin çiftliği haline getiren yönetim anlayışına tahammülümüz yok. Çadıra ihtiyaç varken çadır satan kamu kuruluşlarına ihtiyacımız yok. Kalbimiz buruk ama biz hazırız. Yarından itibaren göreve başlamak için, size hizmet etmek için, Maraş’a hizmetkâr olmak için hazırız. Başarmak zorundayız ve başaracağız.”

“KAHRAMANMARAŞ’IN SESİ DAHA GÜR ÇIKACAK”

Muhalefetin elindeki imkanların, iktidarınkilerle yarışamadığına vurgu yapan Babacan, şunları kaydetti: “İktidarın propaganda aygıtları bizim elimizde yok. Ama bizde onlarda olmayan çok daha güçlü bir şey var: Biz haklıyız. Haklı olmanın gücüyle mücadeleyi sürdürüyoruz Meşru değil ama devlet imkânlarını kullanıyorlar. Seçim zamanında devlet imkânlarını kendi partin için kullanamazsın. Bu, helal değil ama yapıyorlar. Onun için başarısız olacaklar. Biz meşru bir zeminde yürüyoruz. Haklıyız. Kurucu il başkanımız İrfan Karatutlu milletvekili adayımızdır. Kahramanmaraş’ın sesi ve gücü olacaktır. Yine, adaşım, nam-ı diğer ‘Atom Karınca’ Ali (Öztunç) Bey ve donanımlı adaylarımızla Kahramanmaraş’ın sesi daha gür çıkacak, mecliste daha güçlü temsil edilecek. Sadece seçimi kazanmayacağız. Birleşe birleşe Türkiye’yi kazanacağız. Bu ülkenin yeniden ayağa kalkmaya ihtiyacı var. 10 gün sonrası için güçlü bir destek bekliyorum. Birinci oy pusulasında sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin altına evet mührünü basacağız. İkinci pusulasında da DEVA, Saadet, Gelecek, Demokrat ve tabii ki CHP için CHP logosunun altına evet mührünü basacağız. Haydi berekete, haydi özgürlüğe, haydi zenginliğe.”

Editör: TE Bilisim