MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı bildiride DEM Parti'ye sert tepki gösterdi.

DEM PARTİ'NİN PROVOKASYONLARI VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NE HAKARETLERİ

Bahçeli'nin açıklamalarına göre, DEM Parti'nin 31 Mart seçimlerinden hemen sonra bazı belediye başkanlıklarında gerçekleştirdiği provokatif eylemler, Türkiye Cumhuriyeti'nin itibarına yönelik cüretkâr tacizler ve hakaretler geçmişten ders çıkarmayan düşmanca artıkların dış destekli eylemleridir.

ŞEHİTLERE SAYGISIZLIK YAPANLARIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDE YERİ YOK

Vatanın bir bölümünde İstiklal Marşı'nın okunmasını reddeden, Türk bayrağının göndere çekilmesine ve şehitlere saygı duruşuna karşı çıkanlar, bu milletin çocukları olamazlar. Bahçeli, ayrıca Aziz Atatürk ve Cumhurbaşkanı'na yönelik saygısız ifadeler kullanan ayrılıkçıların Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşı olamayacaklarını belirtti.

TERÖRÜ DESTEKLEYENLERE KARŞI NET TAVIR

Ülkemizin iç huzurunu bozmak için küresel emperyalizmin etkisi altında faaliyet gösteren terörist sevicilere karşı Bahçeli, kesin bir tavır sergiledi. Teröristlerin normalleştirilmesine ve demokratik haklarla yumuşatılmasına izin vermek, milli bir felakete hizmet etmekle eşdeğerdir.

Erdoğan: Sosyal medyadaki linç kültürü yargı üyelerini mağdur ediyor Erdoğan: Sosyal medyadaki linç kültürü yargı üyelerini mağdur ediyor

TÜRK BAYRAĞINA SAYGISIZLIK YAPANLARIN CEZASI

Türk bayrağını reddedenlerin vatandaşlıktan çıkarılması ve mallarına el konulması gerektiğini belirten Bahçeli, DEM Parti'nin kapatılması ve bölücü milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması çağrısında bulundu. Bahçeli, tarih, vatan ve millet adına bu adımların atılmasının bir namus borcu olduğunu vurguladı.