MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündemi yakından ilgilendiren konularla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. İşte Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

FUTBOL DÜNYASINA VURGUN: "MİLLETİMİZ ÖFKELENMEKTE HAKLI"

Bahçeli, futbol dünyasında ortaya çıkan vurgun olaylarına dair sert ifadelerle seslendi. "Milletimiz öfkelenmekte haklı" diyen Bahçeli, bu olayların ardında yatan finans oyunlarına ve sahtekar bankacılara dikkat çekti. Ayrıca, TikTok rezaletinin yayılmasına dair endişelerini dile getirdi.

CHP GENEL BAŞKANI'NA SERT ELEŞTİRİ: "HEDEP DEMEK CHP DEMEKTİR"

MHP lideri, CHP Genel Başkanı'nın, HDP eski eş başkanı Selahattin Demirtaş'a selam göndermesine sert tepki gösterdi. Bahçeli, "CHP ile HDP arasında ayrışım olmaz. HEDEP demek CHP demektir. CHP-HDP arasındaki fark teğet noktaları kadar azdır" ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR ÖZEL'E YANIT: "İMKÂNLARDAN MAHRUM KALMADILAR"

Bahçeli, CHP'li Özgür Özel'in kürt vatandaşlara ikinci sınıf muamelesi yapıldığı iddialarına sert tepki gösterdi. Kürt kökenli vatandaşların herhangi bir imkândan mahrum kalmadığını vurgulayan Bahçeli, etnik köken ayrımcılığının aşağılayıcı bir tutum olduğunu belirtti.

CUMHUR İTTİFAKI'NIN GÜCÜNE VURGU: "HUZURLU GÜVENLİ LİMAN CUMHUR İTTİFAKI'DIR"

MHP lideri, Cumhur İttifakı'nın başarısına vurgu yaparak, "Huzurlu güvenli liman için tek çare Cumhur İttifakı'dır" dedi. 81 ilde milletle buluştuklarını ve ortak hedefler belirlediklerini ifade etti.

Tek tıkla ihbar dönemi! Tek tıkla ihbar dönemi!

İÇ VE DIŞ POLİTİKA: "DİRENCEĞİZ, YENİ BİR ZAFER İÇİN SOKAKLARDAYIZ"

Bahçeli, iç ve dış politika konularında da açıklamalarda bulundu. Cumhur İttifakı olarak dış güçlere karşı direnme kararlılıklarını vurgulayan Bahçeli, 31 Mart'ta yeni bir zafer için Cumhur İttifakı'nın sokaklarda olacağını belirtti. Ayrıca, Filistin ve İsrail arasındaki rehine takasının ümit verici olduğunu dile getirdi.

EMEKLİLERE MÜJDE: "ÇALIŞANLARA DA VERİLSİN"

Bahçeli, çalışmayan emeklilere verilen 5 bin TL kararının, çalışanlara da verilmesinden memnuniyet duyduklarını belirtti. Ayrıca, bütçe kanunu heyetinin toplanacağı tarihleri açıkladı ve Pençe Kilit bölgesinde şehit düşen kahramanlara Allah'tan rahmet diledi.