Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, silahsızlandırılmış Adalarda tatbikat yapan Yunanistan'ın tutumunu eleştirdi.

"GEREKENİ YAPARIZ"

Çavuşoğlu, "Yunanistan olumsuz adımlar atıyor. Bizim buna karşı sessiz kalmamız mümkün değil. Silahsızlandırılmış adaların ihlalinden Yunanistan'ın vazgeçmesi lazım. Yunanistan ya geri adım atar ya da biz gereğini yaparız" dedi.

"SESSİZ KALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL"

Çavuşoğlu konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine atıf yaparak, "Zaten Sayın Cumhurbaşkanımızın da 'Bir gece ansızın' demesi bu. Bize yönelik tehditlere sessiz kalmamız mümkün değil. Gereken adımı hem hukuki zeminde hem de sahada atmaya devam edeceğiz. Rüzgar eken fırtına biçer. Barışı istemiyorsan biz de gereğini yaparız, bir gece ansızın." açıklamalarında bulundu.

Erden Timur neden istifa etti? Erden Timur neden istifa etti?

"BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ"

Erdoğan daha önce Yunanistan'ın adaları uluslararası hukuka aykırı şekilde silahlandırdığına dikkat çekerek, "Yunanistan'da iki üç isim var rahat durmuyorlar. Adalara getirilen silahlar uçaklar bir anlam ifade etmez. Bu iş yürek işidir. Bir gece ansızın gelebiliriz, hadlerini bilsinler" ifadelerini kulanmıştı.

Editör: TE Bilisim