Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta yaşanan depremlerin ardından şehri ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir harekete geçti: Yürüyüş yolları yenileniyor Kahramanmaraş Büyükşehir harekete geçti: Yürüyüş yolları yenileniyor

KOORDİNASYON TOPLANTISI BÜYÜKŞEHİR MECLİS SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bakan Kurum, Kahramanmaraş'a çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldi ve Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

BAKAN KURUM: "AMACIMIZ BURALARIN BİR AN ÖNCE AYAĞA KALKMASI"

Kurum, depremin ardından devletin tüm kurumlarıyla birlikte çalışarak depremden etkilenen illeri ayağa kaldırmak için çaba gösterdiklerini vurguladı. Ayrıca şunları dile getirdi:

"Vatandaşlarımızın yüzünün gülmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Giden canları geri getiremeyiz ama çevre ve bölgeye katkı sağlayarak daha iyisini yapmak için çalışıyoruz. Deprem bölgesinin derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimiz. İnşallah birlikte bu süreci atlatacağız."

"ELİMİZİ, GÖNLÜMÜZÜ BURADAN ÇEKMEYECEĞİZ"

Kurum, depremin hemen ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla bölgede olduklarını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

"Verdiğimiz sözleri tuttuk ve Kahramanmaraş'ı ayağa kaldırmak için kararlılıkla çalışıyoruz. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ihtiyaçları bizim önceliğimiz. Bu süreci en kısa zamanda atlatmak için buradayız."

KATILIMCILAR ARASINDA BAKAN YARDIMCILARI VE VALİ DE BULUNUYOR

Toplantıya Bakan Yardımcısı Vedad Gürgen, Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri ve ilgili kurum müdürleri de katıldı.

Editör: İsa Aslantaş